Zamieszki w Linares po brutalnym ataku dwóch policjantów na mężczyznę i jego nieletnią córkę

W sumie 13 osób, w tym dwoje nieletnich, zostało aresztowanych w sobotę w nocy w hiszpańskim mieście Linares (Jaén) z powodu zamieszek, które miały miejsce w mieście w wyniku protestów przeciw przemocy policji. Tak dla przypomnienia:w piątek w tejże miejscowości dwóch funkcjonariuszy policji nie będących na służbie brutalnie pobiło mężczyznę i jego 14 letnią córkę.
Podczas zamieszek zostało rannych 19 funkcjonariuszy Policji. Żaden z nich nie odniósł poważnych obrażeń, chociaż jeden z nich nawet został ugryziony w nogę a inny został potrącony motocyklem. Policyjne źródła wskazują, że pomimo wprowadzenia godziny policyjnej w mieście rozpoczynającej się o 22:00, brutalne grupy pozostały na ulicy do około godziny 22:30 gdy sytuacja się uspokoiła.
Wszystko rozpoczęło się w sobotę po południu kiedy to aresztowani policjanci mieli złożyć oświadczenie w Sądzie Instrukcyjnym numer 3 w Linares w tym czasie wiele osób za pośrednictwem sieci społecznościowych zaczęło się tam gromadzić, aby zaprotestować przeciwko temu, co się wydarzyło w miniony piątek.

W związku z  tą sytuacją, sędzia zdecydował o odbiorze zeznań od zatrzymanych w formie wideokonferencji w celu zachowania porządku publicznego i zostali oni przewiezieni do stolicy prowincji Jaén w celu złożenia zeznań z regionalnego komisariatu policji, który ma do tego przystosowaną salę.
Gdy dowiedzieli się o tym protestujący przenieśli się z sądu Linares pod komisariat policji w tym mieście, niszcząc kontenery i znaki drogowe, jak widać na różnych filmach rozpowszechnianych przez sieci społecznościowe, również rzucali różnymi przedmiotami w policję. Policja strzelała w powietrze aby odstraszyć agresywne osoby i uniemożliwić im zbliżenie się do budynku.
Trzynastu zatrzymanych (w tym dwóch nieletnich) zostało tymczasowo zwolnionych z aresztu. Policja w tej chwili prowadzi dochodzenie w sprawie zidentyfikowania promotorów agresywnych ataków. Aresztowane osoby zostały wypuszczane dzisiaj wczesnym rankiem, a przestępstwa, które mogły popełnić, zostaną uwzględnione w raporcie policyjnym, który trafi do sądu po rozległych szkodach materialnych.
Sąd nakazał zastosowanie tymczasowego aresztowania obu policjantów. Oskarżeni odmówili składania zeznań przed swoimi kolegami z policji. Zrobili to jednak przed sądem, który nakazał umieszczenie ich w więzieniu. Ze swojej strony Generalna Dyrekcja Policji poinformowała, że ​​rozpoczęła już sprawę dyscyplinarną, w której zostaną ustalone sankcje dla dwóch policjantów, którym odebrano już broń i odznakę.

Strona główna>>>> 

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: