Przewodnik po Cuenca – Odkryj piękno Hiszpanii

Udostępnij

5
(23)

Plaza de España

Plac Hiszpański to jeden z najbardziej reprezentatywnych i zabytkowych placów w Cuenca. Znajduje się on w samym sercu starego miasta, na skrzyżowaniu głównych ulic: Alfonso VIII, San Pedro i Carretería. Plac Hiszpański jest miejscem spotkań i życia społecznego mieszkańców i turystów, którzy mogą podziwiać jego architekturę i atmosferę. Plac Hiszpański jest także miejscem, gdzie odbywają się ważne wydarzenia i uroczystości, takie jak święta patronalne, targi, koncerty i pokazy.
Plaza de España ma kształt prostokąta, otoczonego z trzech stron przez zabytkowe budynki. Na środku placu znajduje się fontanna z XVIII wieku, która jest symbolem miasta. Wśród budynków wyróżniają się:

    • Pałac Biskupi: to okazały budynek z XVIII wieku, który jest siedzibą diecezji Cuenca. Pałac ma fasadę z czerwonego kamienia i ozdobne balkony. W pałacu znajduje się muzeum diecezjalne, które prezentuje zbiór sztuki sakralnej.
    • Kościół św. Mikołaja: to gotycki kościół z XIV wieku, który jest jednym z najstarszych w Cuenca. Kościół ma trójnawowe wnętrze, z bogatym ołtarzem głównym i cennymi dziełami sztuki. Kościół jest także miejscem pochówku wielu znamienitych postaci z historii Cuenca.
  • Ratusz: to neoklasycystyczny budynek z XIX wieku, który jest siedzibą władz miejskich. Ratusz ma fasadę z białego kamienia i portyk z kolumnami. Na fasadzie widnieje herb miasta i napis “Fidelísima y Heroica Ciudad de Cuenca” (Najwierniejsze i Bohaterskie Miasto Cuenca).
  • Dom Kultury: to nowoczesny budynek z XX wieku, który jest centrum kulturalnym miasta. Dom Kultury ma fasadę z szkła i metalu i jest połączony z ratuszem. W domu kultury znajdują się sale wystawowe, biblioteka, sala konferencyjna i kino.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 23

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij