Przewodnik po Cuenca – Odkryj piękno Hiszpanii

Udostępnij

5
(23)

Muzeum Nauki Cuenca

Muzeum Nauki Cuenca to nowoczesne i interaktywne muzeum, które znajduje się w jednym z Wiszących Domów w Cuenca. Muzeum zostało otwarte w 1999 roku, z okazji 25-lecia Muzeum Nauki w Kastylii-La Manchy, którego jest oddziałem. Muzeum ma za cel popularyzację i edukację naukową, a także promocję dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Muzeum oferuje różnorodne wystawy, warsztaty, pokazy i projekcje, które zachęcają zwiedzających do odkrywania i eksperymentowania z nauką.
Muzeum Nauki Cuenca ma cztery główne sekcje, które pokazują różne aspekty i dziedziny nauki. Są to:

  • Sala Astronomiczna: sala, w której można zobaczyć narzędzia i instrumenty używane przez różne cywilizacje do obserwacji nieba, od starożytnego Egiptu po współczesność. Sala zawiera m.in. zegary słoneczne, astrolabia, globusy, teleskopy i kompasy.
  • Planetarium: sala, w której można obejrzeć projekcje audiowizualne, które pokazują niebo i kosmos z różnych perspektyw i w różnych skalach. Sala ma kopułę o średnicy 10 metrów i 60 miejsc siedzących.
  • Cronolanzadera: sala, w której można podróżować w czasie i przestrzeni, poznając historię wszechświata i Ziemi, od wielkiego wybuchu po dzień dzisiejszy. Sala ma ekran o powierzchni 100 metrów kwadratowych i 40 miejsc siedzących.
  • Skarby Ziemi: sala, w której można zobaczyć bogactwo i różnorodność zasobów i obszarów przyrodniczych Kastylii-La Manchy, takich jak skały, minerały, rośliny i zwierzęta. Sala ma ponad 300 eksponatów i 20 stanowisk interaktywnych.

Muzeum Nauki Cuenca jest otwarte dla zwiedzających, którzy mogą wejść do jego wnętrza i zobaczyć zarówno jego piękno architektoniczne, jak i jego znaczenie edukacyjne. Muzeum jest otwarte codziennie, z wyjątkiem poniedziałków.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 23

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij