Przewodnik po Cuenca – Odkryj piękno Hiszpanii

Udostępnij

5
(23)

Ratusz w Cuenca

Ratusz w Cuenca jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych budynków w mieście. Znajduje się na Placu Hiszpańskim, w samym sercu historycznego centrum miasta. Jest to imponująca budowla z XVIII wieku, zbudowana w stylu barokowym. Ma trzy piętra i dwa skrzydła, które otaczają dziedziniec. Na fasadzie znajdują się herby miasta, prowincji i królestwa Kastylii. Nad głównym wejściem widnieje napis “Muy Noble y Muy Leal Ciudad de Cuenca” (Bardzo Szlachetne i Bardzo Lojalne Miasto Cuenca).
Ratusz w jest siedzibą władz miejskich i miejscem gdzie odbywają się ważne uroczystości i wydarzenia. Wewnątrz można podziwiać bogato zdobione sale, takie jak Sala Plenarna, Sala Sesji, Sala Złota i Sala Lustrzana. Można również zobaczyć zegar z 1900 roku, który jest jednym z najstarszych w Hiszpanii. Jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Wstęp jest bezpłatny.
Ratusz w Cuenca jest również doskonałym punktem wyjścia do zwiedzania innych atrakcji miasta, takich jak katedra, wiszące domy, muzeum sztuki abstrakcyjnej czy most św. Pawła. Z ratusza można podziwiać piękne widoki na starą część miasta i rzekę Huécar.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 23

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij