Przewodnik po Soria: Odkryj uroki tego hiszpańskiego miasta

Udostępnij

5
(9)

Przewodnik po Soria . Dowiedz się więcej o jego architekturze, kulturze, naturze i gastronomii z naszym przewodnikiem turystycznym.

Soria to miasto, które zachwyca swoją architekturą, kulturą i naturą. Można tu podziwiać zabytki z różnych epok, od starożytności po współczesność, takie jak muralla medieval, palacios renacentistas e iglesias románicas. Można też odwiedzić interesujące muzea, takie jak Museo Numantino, które przechowuje cenne zbiory związane z cywilizacją celtyberyjską i rzymską, zwłaszcza z legendarnego miasta Numancji. Można też spacerować po pięknych parkach i ogrodach, takich jak Parque Alameda de Cervantes, który jest największym i najstarszym parkiem miejskim w Soria, lub Parque del Castillo, który oferuje wspaniałe widoki na miasto i rzekę Duero.
Soria to także miasto poezji, które zainspirowało wielu pisarzy i artystów, takich jak Antonio Machado, Gustavo Adolfo Bécquer, Gerardo Diego czy Juan Antonio Gaya Nuño. W Soria można odkryć ślady ich twórczości i życia, odwiedzając miejsca, które upamiętniają ich obecność, takie jak Casa de los Poetas, Casa de Machado, Casa de Bécquer czy Instituto Antonio Machado. Można też uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych i literackich, które odbywają się w tutaj, takich jak Premio de Poesía Gerardo Diego, Festival de las Ánimas, Festival de Cortos de Soria czy Feria del Libro.
Jest to to również miasto tradycji i gastronomii, które zachowuje żywe zwyczaje i obrzędy, zwłaszcza podczas swoich licznych i barwnych fiestas. Najbardziej znane i popularne są Fiesta de San Juan, która jest uważana za jedną z najstarszych i najoryginalniejszych fiest w Hiszpanii, i Fiesta de San Saturio, która jest patronalną fiestą miasta i oddaje cześć jego patronowi, św. Saturninowi. W Soria można też delektować się bogatą i różnorodną kuchnią, która opiera się na produktach wysokiej jakości, takich jak grzyby, miód, ser, wino, ciastka czy torreznos. Nie można opuścić Soria bez spróbowania jej typowych potraw, takich jak sopa castellana, migas, caldereta, asado de cordero czy trucha a la soriana.
Soria to miasto, które ma wiele do zaoferowania każdemu podróżnikowi, który chce poznać jego urok i tajemnice. Zapraszamy Cię do odkrywania Sorii z nami, w tym przewodniku turystycznym, który pokaże Ci najważniejsze i najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć i zwiedzić. Niech Soria Cię zaskoczy i zachwyci!

Na mojej stronie www.tajmon.com znajdziesz wiele innych przewodników, które napisałem lub będę pisał w przyszłości. Zapraszam Cię również do polubienia mojej strony na Facebooku: Hiszpania-Wiadomości, gdzie będę informował o nowościach i ciekawostkach związanych z Hiszpanią.

Spis Treść

 1. Wstęp……………stron 1
 2. Historia………………….strona 2
 3. Concatedral de San Pedro…………..strona 3
 4. Plaza Mayor……………..strona 3
 5. Palacio de la Audiencia………….strona 4
 6. Fuente de los Leones…………..strona 4
 7. Palacio de los Rios y Selcedo…………….strona 4
 8. Palacio de los condes de Gomara………….strona 5
 9. Iglesia De Santo Domingo…………..strona 5
 10. Iglesia de San Juan de Rabanera……………….strona 6
 11. Iglesia Nuestra Senora de la Mayor………….strona 6
 12. Convento de Carmem………………..strona 7
 13. Parque Alameda de Cervantes……………….strona 7
 14. Puente de piedra de origen Mediaval…………….strona 8
 15. Parque del Castillo……………..strona 8
 16. Torre de dona Uraca……………….strona 9
 17. Ruinas de iglesia San Nicolas……………strona 9
 18. Circulo Amistad Numancia…………….strona 10
 19. Casa del Comun……………..strona 10
 20. Museo Numatino………………………strona 11
 21. Yacimiento Arqueologico de Numancia………..strona 11
 22. Ermita de San Santuario……………….strona 12
 23. Monasterio de San Juan de Duero………………strona 12
 24. Fiesta San Juan…………..strona 13
 25. Zakończenie……………..strona 13

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 9

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij