Kompletny Przewodnik turystyczny po Huesca

Udostępnij

5
(21)

Nasz Przewodnik turystyczny po Huesca pomoże Ci odkryć najważniejsze zabytki i  atrakcje w tej pięknej hiszpańskiej miejscowości.

Huesca jest miastem i gminą w północno-wschodniej Hiszpanii, w regionie Aragonia. Jest stolicą prowincji o tej samej nazwie i comarca Hoya de Huesca. Według danych z 2020 roku, Huesca liczy 53 956 mieszkańców, co stanowi prawie jedną czwartą całej populacji prowincji. Jest to jedno z najmniejszych miast wśród stolic prowincji w Hiszpanii.
Leży u podnóża Pirenejów, nad rzeką Isuela i w pobliżu rzeki Flumen. Z miasta można podziwiać widok na górski pasmo Sierra de Guara. Bywa nazywana „bramą do Pirenejów”, ponieważ stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania tego malowniczego regionu. Miasto oferuje również wiele zabytków i atrakcji kulturalnych, które świadczą o jego bogatej i zróżnicowanej historii.
Huesca ma klimat kontynentalny, z gorącymi i suchymi latami oraz chłodnymi i wilgotnymi zimami. Średnia temperatura roczna wynosi 13,6 °C, a średnie opady 460 mm. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, z temperaturą 24,7 °C, a najzimniejszym styczeń, z temperaturą 4,7 °C. Najwięcej deszczu pada w maju, a najmniej w lipcu.

Jest miastem pełnym życia i koloru, szczególnie w sierpniu, kiedy odbywają się tu główne święta patronalne ku czci św. Wawrzyńca, patrona miasta. Wtedy ulice wypełniają się ludźmi ubranymi w biało-zielone stroje, muzyką, tańcem i zabawą. Ma również bogatą ofertę gastronomiczną, bazującą na lokalnych produktach, takich jak mięso, warzywa, sery, wina i słodycze.

Spis treści

 1. Wstęp……….strona 1
 2. Historia miasta Huesca……………strona 2
 3. Fiesta San Lorenzo………………strona 3
 4. Katedra w Huesca………….strona 4
 5. Monasterio de San Pedro el Viejo…………….strona 5
 6. Casino de Huesca……………strona 6
 7. Museo de Huesca…………………strona 7 
 8. Parque Miguel Servet……………….strona 8
 9. La Iglesia de San Lorenzo…………..strona 9
 10. Plaza de Toros…………….strona 10
 11. Palacio de Congreso de Huesca………….strona 11
 12. Centro de Arte y Naturaleza………….strona 12
 13. Muralla de Huesca………………..strona 13
 14. Museo Pedagógico de Aragón…………….strona 14
 15. Zakończenie…………….strona 14

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 21

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij