Kompletny Przewodnik turystyczny po Huesca

Udostępnij

5
(21)

Parque Miguel Servet

Jeśli chcesz odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się naturą, to Parque Miguel Servet jest idealnym miejscem dla Ciebie. Parque Miguel Servet jest największym i najstarszym parkiem w Huesca, który zajmuje ponad 7 hektarów powierzchni w centrum miasta. Został nazwany na cześć słynnego teologa i lekarza Miguela Serveta, który urodził się w pobliskiej Villanueva de Sigena i który został spalony na stosie za herezję w Genewie w 1553 roku. Park ten jest miejscem, gdzie można podziwiać różnorodną florę i faunę, a także zobaczyć wiele pomników i rzeźb, które upamiętniają ważne postaci i wydarzenia z historii Huesca.
Park ten został zaprojektowany w 1928 roku przez Antonio Uceda, Bruno Farina i Santos Coarasa, którzy stworzyli harmonijny układ alejek, fontann, stawów i ogrodów. W  tym parku można znaleźć ponad 80 gatunków drzew, takich jak platany, lipy, magnolie, wierzby, kasztanowce, cyprysy, morwy, akacje, laury, cedry i ginkgo biloba. Wśród krzewów i roślin wodnych można zauważyć hortensje, róże, lilie, irysy i nenuphary. Żyją także tutaj różne gatunki ptaków, takie jak gołębie, kaczki, gęsi, łabędzie, kosy, drozdy, sikory, wróble, można tutaj  również spotkać wiewiórki, żaby, ryby i żółwie.
Znajdują się tutaj liczne zabytki i rzeźby, które nadają mu charakter i urok. Niektóre z nich to:

    • Las Pajaritas, czyli Żurawie, rzeźba z 1928 roku, autorstwa Ramóna Acína, która jest poświęcona sztuce origami i która jest jednym z symboli miasta. Rzeźba ta składa się z dwóch metalowych żurawi, które trzymają się za dzioby i tworzą kształt trójkąta. Rzeźba jest umieszczona na początku alei, która nosi imię artysty.
    • El Quiosco de la Música, czyli Kiosk Muzyczny, konstrukcja z 1929 roku, autorstwa José Luisa de Leóna, która jest przeznaczona do występów orkiestry miejskiej i innych zespołów muzycznych. Kiosk ma okrągły kształt i jest ozdobiony kolumnami i balustradami. Znajduje się naprzeciwko głównego wejścia do parku, przy ulicy Rioja.
  • La Casita de Blancanieves, czyli Domek Królewny Śnieżki, replika domku z bajki o Królewnie Śnieżki i siedmiu krasnoludkach, która została zbudowana w 1968 roku. Domek ten jest otoczony ogrodem z krasnoludkami, grzybami i zwierzętami. Jest miejscem zabaw dla dzieci i czasami organizowane są w nim przedstawienia teatralne i warsztaty.
  • El Monumento a los Reyes de Aragón, czyli Pomnik Królów Aragonii, rzeźba z 1978 roku, autorstwa José Gonzalvo, która przedstawia trzech królów Aragonii: Ramiro I, Alfonsa I i Ramira II, którzy byli związani z historią Huesca. Rzeźba ta znajduje się przy wejściu do parku, przy alei Juana XXIII.
  • El Monumento a Miguel Servet, czyli Pomnik Miguela Serveta, rzeźba z 1994 roku, autorstwa José María Mur, która przedstawia postać Miguela Serveta, trzymającego w ręku książkę i patrzącego w niebo. Rzeźba znajduje się w centrum parku, na niewielkim wzgórzu, otoczonym przez drzewa.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 21

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij