Kompletny Przewodnik turystyczny po Huesca

Udostępnij

5
(21)

Museo Pedagógico de Aragón

Muzeum Pedagógico de Aragón jest nowoczesnym i interesującym obiektem, który został zaprojektowany przez José Luisa Cano i został otwarty w 2006 roku. Jest to jedno z nielicznych muzeów tego typu w Hiszpanii, które oferuje bogatą i różnorodną kolekcję materiałów i dokumentów związanych z historią i kulturą edukacyjną Aragonii. Jest położone w centrum miasta, przy Plaza de Luis López Allué, w tym samym budynku co Biuro Informacji Turystycznej.
Ma ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni, na której znajdują się cztery sale wystawowe, które prezentują stałą i czasową kolekcję dzieł i przedmiotów związanych z edukacją i szkołą w Aragonii. Niektóre z nich to:

    • Sala 1 jest poświęcona dzieciństwu i nauczycielom, czyli dwóm podstawowym elementom edukacji. W sali tej można zobaczyć różne przedmioty i dokumenty, które pokazują, jak żyły i uczyły się dzieci w Aragonii, a także jak pracowali i kształcili się nauczyciele. W tej sali można zobaczyć m.in. zabawki, gry, ubrania, książki, podręczniki, świadectwa, dyplomy, zdjęcia i filmy.
    • Sala 2 jest poświęcona polityce i administracji edukacyjnej, czyli dwóm czynnikom, które wpływały na rozwój i organizację systemu edukacyjnego w Aragonii. W tej sali można zobaczyć różne przedmioty i dokumenty, które pokazują, jak zmieniały się ustawy, plany, programy i normy edukacyjne w Aragonii, a także jak działały i rozwijały się instytucje i organizacje edukacyjne. Tutaj można zobaczyć m.in. akty prawne, rozporządzenia, statuty, mapy, plakaty, pieczęcie i odznaki.
    • Sala 3 jest poświęcona metodzie i zasobom edukacyjnym, czyli dwóm aspektom, które wpływały na jakość i efektywność procesu nauczania i uczenia się w Aragonii. W tej sali można zobaczyć różne przedmioty i dokumenty, które pokazują, jak stosowano i rozwijano różne metody i techniki edukacyjne w Aragonii, a także jak wykorzystywano i tworzono różne zasoby i materiały edukacyjne. Tutaj można zobaczyć m.in. tablice, kredy, pióra, atramenty, zeszyty, ćwiczenia, testy, nagrody, pomoce naukowe i multimedia.
  • Sala 4 jest poświęcona sztuce i kulturze edukacyjnej, czyli dwóm wymiarom, które wpływały na sens i wartość edukacji w Aragonii. W tej sali można zobaczyć różne przedmioty i dokumenty, które pokazują, jak wyrażano i promowano różne formy i przejawy sztuki i kultury edukacyjnej w Aragonii, a także jak uczono i uczono się o nich. Tutaj można zobaczyć m.in. rysunki, malowidła, rzeźby, grafiki, fotografie, filmy, piosenki, wiersze, opowiadania i eseje.

Muzeum Pedagogiczne Aragonii jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do niedzieli, z wyjątkiem poniedziałków i dni świątecznych. Godziny otwarcia są różne w zależności od pory roku. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Jeśli podobał Ci się ten przewodnik, zachęcam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku: Hiszpania-Wiadomości, gdzie znajdziesz więcej informacji i ciekawostek o Hiszpanii. Na mojej stronie znajdziesz również inne przewodniki turystyczne po różnych miejscowościach i regionach Hiszpanii, które są już opublikowane. Przewodniki turystyczne po Hiszpanii będą publikowane regularnie.


Jeśli uważasz, że ten przewodnik może być przydatny dla innych osób, zachęcam Cię do udostępnienia go na mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod tekstem i pod tytułem. Dzięki temu pomożesz mi w rozpowszechnianiu mojej pracy i w promowaniu Huesca jako atrakcyjnego celu turystycznego.

 

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 21

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij