Kompletny Przewodnik turystyczny po Huesca

Udostępnij

5
(21)

Centro de Arte y Naturaleza

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki współczesnej i chcesz poznać jej związek z naturą, to Centro de Arte y Naturaleza, czyli Centrum Sztuki i Natury, jest miejscem, które musisz odwiedzić. Jest nowoczesnym i oryginalnym muzeum, które zostało zaprojektowane przez Rafaela Moneo i które zostało otwarte w 2006 roku. Jest to jeden z najważniejszych obiektów tego typu w Hiszpanii, który oferuje unikalną perspektywę na sztukę i naturę w kontekście kultury współczesnej. Centrum to jest położone w pobliżu Pałacu Kongresowego, przy Avenida Doctor Artero, s/n.

Ma ponad 4 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, na której znajdują się różne sale i pomieszczenia, które prezentują stałą i czasową kolekcję dzieł sztuki współczesnej, związanych z naturą. Niektóre z nich to:


    • Sala 1  jest poświęcona twórczości Rafaela Navarro, znanego fotografa urodzonego w Huesca, który eksploruje relacje między ciałem, światłem i przestrzenią. W tej sali  można zobaczyć serię zdjęć zatytułowaną Simbiosis, która przedstawia ludzkie ciało w harmonii z naturą, a także instalację Cámara oscura, która jest interaktywnym doświadczeniem optycznym.
    • Sala 2 jest poświęcona twórczości Pedro Avellaned, znanego malarza i rzeźbiarza urodzonego w Huesca, który bada relacje między sztuką, nauką i technologią. W tej sali można zobaczyć serię obrazów zatytułowaną Lugares comunes, która przedstawia krajobrazy naturalne i miejskie, zainspirowane podróżami artysty, a także instalację El árbol de la vida, która jest symbolem ewolucji i różnorodności biologicznej.
    • Sala 3 jest poświęcona kolekcji Beulas-Sarrate, która jest zbiorem dzieł sztuki współczesnej, związanych z naturą, podarowanym miastu Huesca przez José Beulasa i Emilio Sarrate, dwóch znanych przedsiębiorców i mecenasów sztuki. Tutaj można zobaczyć dzieła takich artystów jak Eduardo Chillida, Antoni Tàpies, Pablo Palazuelo, José Guerrero, Antonio Saura i inni.
  • Sala 4  jest poświęcona projektowi Arte y Naturaleza, który polega na tworzeniu dzieł sztuki współczesnej w naturalnym otoczeniu, w pobliżu Huesca. W tej sali można zobaczyć dokumentację i modele dzieł takich artystów jak Fernando Casás, Per Kirkeby, Alberto Carneiro, Ulrich Rückriem i innych.

Centrum Sztuki i Natury jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do niedzieli, z wyjątkiem poniedziałków i dni świątecznych. Godziny otwarcia są różne w zależności od pory roku. Wstęp do centrum jest bezpłatny.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 21

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *