Kompletny Przewodnik turystyczny po Huesca

Udostępnij

5
(21)

Muralla de Huesca

Mur Huesca jest zabytkową konstrukcją, która otaczała starożytne miasto Osca, które było stolicą królestwa Aragonii. Został zbudowany w IX wieku, kiedy miasto było pod panowaniem muzułmańskim, i był wielokrotnie rozbudowywany i naprawiany w okresach późniejszych, zarówno przez muzułmanów, jak i przez chrześcijan. Jest symbolem dziedzictwa i kultury Huesca.
Ma kształt nieregularnego czworoboku, który ma około 2,5 kilometra obwodu i  zajmuje około 30 hektarów powierzchni. Mur składa się z muru zewnętrznego, który ma grubość około 2 metrów i który jest zbudowany z kamienia i cegły, i z muru wewnętrznego, który ma grubość około 1 metra i  jest zbudowany z gliny i kamienia. Między oboma murami znajduje się fosa, która służyła do obrony przed atakami. Miał pierwotnie 90 wież i 9 bram, z których każda miała swoją nazwę i funkcję. Jednak obecnie zachowało się tylko kilka fragmentów muru, jedna wieża i dwie bramy. Niektóre z nich to:

El Torreón del Amparo

Wieża Amparo, która jest jedyną zachowaną wieżą muru i która jest położona przy ulicy San Salvador. Wieża  ma kształt prostokąta i jest zbudowana z kamienia. Służyła jako punkt obserwacyjny i obronny, a także jako więzienie. Wieża  jest otwarta dla zwiedzających i oferuje piękne widoki na miasto i okolicę.

La Puerta de Montearagón

Brama Montearagón, która jest jedną z dwóch zachowanych bram muru i która jest położona przy ulicy San Jorge. Brama ma kształt łuku i jest zbudowana z kamienia i cegły. Służyła jako główne wejście do miasta od strony wschodniej i jako droga dojazdowa do zamku Montearagón, który był siedzibą królów Aragonii. Brama jest ozdobiona herbem miasta i krzyżem św. Jerzego, patrona Huesca.La Puerta del Carmen

Brama Carmen jest drugą z dwóch zachowanych bram muru i jest położona przy ulicy Coso Alto. Ma kształt łuku i jest zbudowana z kamienia i cegły. Służyła jako główne wejście do miasta od strony południowej i jako droga dojazdowa do klasztoru Carmen, który był ważnym ośrodkiem religijnym i kulturalnym. Brama jest ozdobiona herbem miasta i figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 21

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij