Przewodnik po Cuenca – Odkryj piękno Hiszpanii

Udostępnij

5
(23)

Klasztor San Pablo w Cuenca

Klasztor San Pablo ( Convento de San Pablo) jest jednym z najbardziej urokliwych i malowniczych miejsc w Cuenca. Znajduje się na skale nad wąwozem rzeki Huécar, naprzeciwko wiszących domów. Jest to dawny klasztor dominikanów, który został zaadaptowany na hotel Parador de Turismo.
Historia klasztoru sięga XIII wieku, kiedy to zakon dominikanów otrzymał od króla Ferdynanda III ziemie na obrzeżach miasta, aby tam zbudować swoją siedzibę. W 1523 roku rozpoczęto budowę nowego klasztoru, który miał być większy i bardziej okazały. Prace nad klasztorem trwały ponad sto lat i były finansowane przez biskupów, szlachtę i miasto Cuenca. W klasztorze przebywali znani dominikanie, tacy jak św. Tomasz z Villanueva, św. Jan Macias czy ojciec Bartolomé de las Casas. Klasztor był również miejscem spotkań i dyskusji teologicznych, filozoficznych i naukowych.
W XVIII wieku klasztor został przebudowany w stylu barokowym, dodając nowe elementy dekoracyjne i artystyczne. W XIX wieku klasztor został skonfiskowany przez państwo w ramach tzw. desamortyzacji, czyli sprzedaży majątków kościelnych. W 1896 roku klasztor został sprzedany prywatnemu właścicielowi, który zamienił go na fabrykę. W 1929 roku klasztor został ponownie przejęty przez państwo i ogłoszony zabytkiem narodowym. W 1936 roku klasztor został częściowo zniszczony podczas hiszpańskiej wojny domowej. W 1940 roku rozpoczęto prace restauracyjne, które trwały do 1993 roku, kiedy to klasztor został otwarty jako hotel Parador de Turismo.
Klasztor San Pablo jest obecnie zaadaptowany na hotel Parador de Turismo, który oferuje luksusowe pokoje i usługi. Z hotelu można podziwiać niesamowite widoki na starą część miasta i wiszące domy, które znajdują się naprzeciwko klasztoru.  Hotel jest otwarty dla gości przez cały rok, a ceny wahają się od 100 do 200 euro za noc.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 23

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij