Przewodnik po Cuenca – Odkryj piękno Hiszpanii

Udostępnij

5
(23)

Kościół San Andrés

Kościół San Andrés został zbudowany w XVI wieku pod kierunkiem architekta Pedro de Alviza, który współpracował z mistrzem kamieniarskim Sebastiánem de Arnani. Budowa kościoła trwała ponad sto lat i była finansowana przez biskupów, szlachtę i miasto Cuenca. Kościół ma trapezoidalny plan i sklepienia krzyżowe inspirowane gotykiem. Na fasadzie wyróżnia się portal w stylu herreryjskim, z herbami fundatorów i rzeźbami świętych. Wnętrze kościoła zachwyca bogatym wystrojem, z ołtarzami, obrazami, rzeźbami i zegarem z 1900 roku.
Kościół San Andrés jest zamknięty dla nabożeństw i służy Zarządowi Bractw do przechowywania pasos i przyborów procesyjnych. Pasos to duże rzeźbione sceny z życia i męki Chrystusa, które są niesione w procesjach wielkanocnych. W kościele San Andrés można podziwiać pasos takich artystów jak Luis Marco Pérez, Vicente Marín o José de Mora. Kościół jest otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-13:00 i 16:00-19:00.

Jeśli podobał Ci się ten przewodnik, zachęcam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku: Hiszpania-Wiadomości, gdzie znajdziesz więcej informacji i ciekawostek o Hiszpanii. Na mojej stronie znajdziesz również inne przewodniki turystyczne po różnych miejscowościach i regionach Hiszpanii, które są już opublikowane. Przewodniki turystyczne po Hiszpanii będą publikowane regularnie.


Jeśli uważasz, że ten przewodnik może być przydatny dla innych osób, zachęcam Cię do udostępnienia go na mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod tekstem i pod tytułem. Dzięki temu pomożesz mi w rozpowszechnianiu mojej pracy i w promowaniu Huesca jako atrakcyjnego celu turystycznego.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 23

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij