Przewodnik po Cuenca – Odkryj piękno Hiszpanii

Udostępnij

5
(22)

Pałac biskupi w Cuenca

Pałac biskupi w Cuenca jest położony obok katedry, na Placu Hiszpańskim. Jest to zabytkowa rezydencja biskupów Cuenca, którzy mieszkali tu od XIII wieku. Pałac ma długą i bogatą historię, która odbija się w jego architekturze i dekoracji. Pałac składa się z kilku części, z których najstarsza pochodzi z XII wieku i jest zbudowana z kamienia. W XV wieku pałac został rozbudowany i ozdobiony gotyckimi oknami i portalem.
W XVI wieku pałac otrzymał renesansową fasadę z herbami biskupimi i królewskimi. W XVIII wieku pałac został przebudowany w stylu barokowym i neoklasycznym, dodając balkony i balustrady. W XIX wieku pałac został częściowo zniszczony przez pożar i odbudowany w stylu historycznym. W XX wieku pałac został odrestaurowany i zaadaptowany na potrzeby muzeum.
Pałac biskupi w Cuenca jest obecnie siedzibą Muzeum Skarbów Katedralnych, które zostało zaprojektowane przez artystę Gustavo Tornera. Muzeum zajmuje pierwsze trzy piętra pałacu, które odpowiadają najstarszym pomieszczeniom w budynku. Muzeum prezentuje bogatą kolekcję sztuki religijnej, która obejmuje dzieła od średniowiecza do współczesności.
Wśród eksponatów można podziwiać obrazy, rzeźby, tkaniny, srebra, biżuterię, relikwie i paramenty liturgiczne. Wyróżniają się dzieła takich artystów jak El Greco, Juan de Borgoña, Pedro de Mena, Alonso Cano czy José de Ribera. Muzeum jest otwarte dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-14:00 i 16:00-19:00. Wstęp kosztuje 4 euro.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 22

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij