Zbrodnia w Morata de Tajuña: Aresztowany Pakistańczyk

Udostępnij

5
(9)

Podejrzany o zbrodnię, która wstrząsnęła opinią publiczną w Morata de Tajuña, został aresztowany w poniedziałek w nocy.

Dilawar Hussain F.C, znany jako „Czarny z Morata”, został aresztowany w poniedziałek w nocy po tym, jak dobrowolnie zgłosił się na posterunek Guardii Civil w Arganda del Rey. Pakistanieczyk przyznał się do udziału w zbrodni, która wstrząsnęła opinią publiczną: trojga rodzeństwa w wieku 70-80 lat, które zostało zamordowane w swoim domu w Morata de Tajuña (Madryt).
Hussain był głównym podejrzanym od początku śledztwa, ponieważ miał wcześniejsze konflikty z jedną z ofiar. W lutym 2023 roku zaatakował ją młotkiem uderzając w głowę, za co został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Według jego zeznań, zabił rodzeństwo z powodu długu związanego z oszustwem miłosnym.Zarówno Hussain, jak i ofiary byli mieszkańcami Morata de Tajuña, małej miejscowości w południowej części Madrytu. Hussain pracował jako pożyczkodawca o wątpliwej reputacji i przez kilka miesięcy mieszkał w domu ofiar.
Hussain twierdził, że pożyczył jednej z sióstr, Amelii, 60 tysięcy euro, których nigdy nie oddała. W grudniu 2022 roku spoliczkował ją, ale nie zostało to  zgłoszone na policję. W lutym 2023 roku ponownie ją zaatakował, tym razem młotkiem, powodując jej poważne obrażenia. Został aresztowany i po procesie skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 6 miesięcy, oraz zakaz zbliżania się do ofiary na odległość 500 metrów a także zapłatę odszkodowania w wysokości 2900 euro.W czwartek 11 stycznia 2024 roku ciała trojga rodzeństwa zostały znalezione w ich domu. Wszystkie miały ślady uderzeń w głowę i klatkę piersiową. Śledczy uznali, że zbrodnia miała charakter odwetu za dług i skupili się na Hussainie jako głównym podejrzanym. Hussain zniknął z miasta po zabójstwie, ale po kilku dniach ucieczki postanowił się poddać i przyznać do winy.
Hussain jest obecnie przetrzymywany w koszarach w Rivas Vaciamadrid, gdzie będzie ponownie przesłuchiwany. Jego wersja wydarzeń jest niezgodna z niektórymi dowodami znalezionymi na miejscu zbrodni, dlatego śledczy będą musieli ustalić, czy działał sam, czy z pomocą wspólników. Hussainowi grozi dożywocie za potrójne zabójstwo.

Artykuł o zamordowaniu rodzeństwa znajduje się tutaj >>>>>>>>

Zachęcamy, również do czytania innych artykułów na naszej stronie i przewodników po hiszpańskich miastach.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie interesujący.  Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Hiszpanii, zapraszamy do polubienia naszej strony: Hiszpania-Wiadomości. Jeśli uważasz, że nasz artykuł jest wart podzielenia się z innymi, zachęcamy do udostępnienia go w mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod artykułem. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia wkrótce!


Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 9

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij