Przewodnik po Cuenca – Odkryj piękno Hiszpanii

Udostępnij

5
(23)

Wieża Mangana

Wieża Mangana to jedna z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budowli w Cuenca. Znajduje się na placu o tej samej nazwie, na miejscu dawnego arabskiego alkazaru, czyli twierdzy. Wieża została zbudowana w XVI wieku, na zlecenie króla Karola V, jako zegar miejski i dzwonnica. Wieża ma cztery kondygnacje i jest zwieńczona kopułą z żelaznym krzyżem. Na każdej ścianie wieży znajduje się tarcza zegarowa, a na szczycie dzwon, który bije co godzinę.
Wieża Mangana jest symbolem miasta i jego historii. Z jej szczytu roztacza się piękny widok na starą część Cuenca, z katedrą, Wiszącymi Domami i mostem św. Pawła. Wieża była świadkiem wielu wydarzeń i zmian, które miały miejsce w Cuenca. W XVIII wieku wieża została uszkodzona przez trzęsienie ziemi, a w XIX wieku została ostrzelana przez wojska napoleońskie. W XX wieku wieża została odrestaurowana i oświetlona, a w 1996 roku została uznana za zabytek narodowy.
Wieża Mangana jest otwarta dla zwiedzających, którzy mogą wejść do jej wnętrza i podziwiać mechanizm zegara i dzwonu. Można też wejść na taras widokowy, skąd można podziwiać panoramę miasta i okolicy. Wieża jest otwarta codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, a wstęp jest bezpłatny. Wieża Mangana jest miejscem, które warto odwiedzić, aby poznać historię i kulturę Cuenca, a także cieszyć się jej urokiem i pięknem.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 23

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij