Aresztowani Opiekunowie za Dwudziestoletnie Znęcanie się nad Osobą z Niepełnosprawnością

Udostępnij

5
(20)

Walencja, Hiszpania – Wstrząsające doniesienia napłynęły z Walencji, gdzie dwie osoby zostały aresztowane pod zarzutem znęcania się nad osobą z niepełnosprawnością, którą mieli pod swoją opieką.
Policia Nacional w Walencji aresztowała mężczyznę w wieku 65 lat i kobietę w wieku 58 lat, podejrzanych o znęcanie się przez około 20 lat nad mężczyzną z niepełnosprawnością. Ofiara, cierpiąca na 100% niepełnosprawność fizyczną, całkowitą ślepotę i skrajne trudności w mówieniu, była pod opieką tych dwóch osób.
Zgłoszenie do Policia Nacional złożył krewny ofiary. Śledztwo wykazało, że opiekunowie nie zapewniali ofierze odpowiedniego odżywiania ani higieny. Mężczyzna miał regularnie bić, obrażać i poniżać ofiarę. Kobieta, z drugiej strony, pozwalała na to wszystko i również obrażała ofiarę.
Ofiara była poddana tej sytuacji przez około 20 lat. Jednak ze względu na trudności w mówieniu i fakt, że opiekunowie nie pozwolili mu na otrzymywanie wizyt, nie mógł on zgłosić tych faktów nikomu. Po ostatnim ataku, który spowodował złamanie biodra, ofiara musiała zostać przewieziona do szpitala. Tam opowiedział o swojej sytuacji krewnemu, który zgłosił sprawę Policia Nacional.
Śledczy, po przeprowadzeniu kilku dochodzeń, aresztowali mężczyznę pod zarzutem przemocy domowej i kobietę pod zarzutem zaniechania obowiązku niesienia pomocy. Oboje mają na swoim koncie wcześniejsze przestępstwa. Mężczyzna został przekazany do dyspozycji sądu, który zarządził jego uwięzienie, podczas gdy kobieta została zwolniona po złożeniu zeznania. Została jednak ostrzeżona o obowiązku stawienia się przed sądem, gdy zostanie wezwana. Wydano również nakaz zakazu zbliżania się do ofiary.

Ten przerażający przypadek rzuca światło na potrzebę lepszego monitorowania i ochrony osób z niepełnosprawnościami, które są często narażone na wykorzystywanie i zaniedbywanie. Wzywamy do podjęcia działań w celu zapewnienia, że takie okrutne zaniedbania nigdy więcej się nie powtórzą.

Zachęcamy, również do czytania innych artykułów na naszej stronie i przewodników po hiszpańskich miastach.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie interesujący.  Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Hiszpanii, zapraszamy do polubienia naszej strony: Hiszpania-Wiadomości. Jeśli uważasz, że nasz artykuł jest wart podzielenia się z innymi, zachęcamy do udostępnienia go w mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod artykułem. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia wkrótce!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 20

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij