Tragiczny pożar w Gandii: Zginęła pięcioletnia dziewczynka

Udostępnij

5
(9)

Tragiczny pożar w Gandii: zginęła pięcioletnia dziewczynka i dziewięć osób jest rannych

21.01.2024

W nocy z piątku na sobotę w Gandii, miejscowości w prowincji Walencja, doszło do pożaru w jednym z mieszkań. W wyniku ognia zginęła pięcioletnia dziewczynka, a dziewięć osób zostało rannych, w tym czworo dzieci. Przyczyna pożaru jest nieznana, ale wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek.
Pożar wybuchł około godziny 0:30 w mieszkaniu na parterze budynku przy ulicy Pintor Joan de Joanes. Ogień szybko się rozprzestrzenił i wytworzył dużo dymu, który uniemożliwił ucieczkę lokatorom. Na miejscu interweniowały trzy jednostki straży pożarnej z Gandii i Olivy, a także sześć zespołów medycznych.
Strażacy zdołali ugasić pożar, który najbardziej uszkodził sypialnię, gdzie znaleźli ciało pięcioletniej dziewczynki. Dziecko zostało uwięzione w pokoju, którego okno miało kraty. Pozostali członkowie rodziny zdołali wydostać się z mieszkania przed przybyciem ratowników.
Wśród rannych są: kobieta w wieku 41 lat, która doznała ataku paniki, mężczyzna w wieku 24 lat, który nawdychał się dymu, kobieta w wieku 23 lat, która odniosła oparzenia, niemowlę w wieku 22 miesięcy, które również zostało poparzone, i chłopiec w wieku ośmiu lat, który również inhalował dym. Ponadto, z różnymi urazami trafili do szpitala: kobieta w wieku 40 lat, mężczyzna w wieku 47 lat, dziewczynka w wieku trzech lat i kolejne niemowlę. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala Sant Francesc de Borja w Gandii.
To drugi śmiertelny pożar w prowincji Walencja w ciągu dwóch dni. W nocy z czwartku na piątek w Alzirze zginął 70-letni mężczyzna, a dwie kobiety zostały ranne w wyniku pożaru w innym mieszkaniu.

Władze apelują o ostrożność i prewencję

Pożary w mieszkaniach są jedną z głównych przyczyn śmierci i obrażeń w Hiszpanii. Według danych z 2020 roku, w kraju doszło do ponad 11 tysięcy pożarów domowych, które spowodowały 123 ofiary śmiertelne i ponad 1,2 tysiąca rannych.
Władze apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i stosowanie środków prewencyjnych, takich jak sprawdzanie instalacji elektrycznych i gazowych, nie pozostawianie urządzeń włączonych lub podłączonych do prądu, nie palenie w łóżku lub na kanapie, nie używanie świec lub zapalniczek w pobliżu materiałów łatwopalnych, czy instalowanie czujników dymu i gaśnic.
W przypadku wybuchu pożaru, należy natychmiast wezwać pomoc, próbować ugasić ogień, jeśli jest to możliwe, i ewakuować się z budynku, zamykając za sobą drzwi i okna, aby dym i ogień się nie rozprzestrzeniał. Należy również unikać wdychania dymu, zasłaniając usta i nos wilgotną szmatką lub ubraniem, i poruszać się przy podłodze, gdzie jest mniej dymu.

Zachęcamy, również do czytania innych artykułów na naszej stronie i przewodników po hiszpańskich miastach.


Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie interesujący.  Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Hiszpanii, zapraszamy do polubienia naszej strony: Hiszpania-Wiadomości. Jeśli uważasz, że nasz artykuł jest wart podzielenia się z innymi, zachęcamy do udostępnienia go w mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod artykułem. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia wkrótce!


Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 9

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij