Nowa para pand wkrótce w Hiszpanii

Udostępnij

5
(37)

Zoo Aquarium w Madrycie przygotowuje się na przyjęcie nowych mieszkańców

W nadchodzący poniedziałek, 29 kwietnia, Zoo Aquarium w Madrycie przygotowuje się na przyjęcie nowych mieszkańców – pary pand wielkich, które zostaną przekazane przez Chiny w ramach długotrwałej współpracy między oboma krajami. Jin Xi i Zhu Yu, bo takie imiona noszą te sympatyczne zwierzęta, dotrą do stolicy Hiszpanii prawie dwa miesiące po powrocie do Chin rodziny pand, które wcześniej zamieszkiwały madryckie zoo.
Pandy, które obecnie przechodzą kwarantannę sanitarną w Chengdu – stolicy prowincji Syczuan, są w doskonałym stanie zdrowia i gotowe na podróż do Europy. Ich przybycie jest wynikiem podpisanego w lutym porozumienia, które zapoczątkowało nową rundę współpracy na rzecz ochrony tego zagrożonego gatunku.
Zoo Aquarium de Madrid, będące jedynym miejscem w Hiszpanii, gdzie można zobaczyć pandy wielkie, oczekuje nowych lokatorów z niecierpliwością. Przybycie pand jest kontynuacją tzw. “dyplomacji pand”, którą Chiny rozpoczęły pod koniec lat 50. Pierwsza para pand dotarła do Hiszpanii w 1978 roku, po podróży króla Juana Carlosa i królowej Sofii do Chin. Warto przypomnieć, że w 1982 roku w madryckim zoo urodził się słynny Chulín – pierwszy panda wielki urodzony w niewoli w Europie, a w 2010 roku odnotowano pierwsze na kontynencie bliźniacze narodziny pand dzięki sztucznej inseminacji .
Przybycie Jin Xi i Zhu Yu to nie tylko radosne wydarzenie dla miłośników zwierząt, ale także ważny krok w międzynarodowej współpracy na rzecz ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Oczekuje się, że pandy będą mogły być podziwiane przez publiczność w madryckim zoo już pod koniec maja, po zakończeniu procesu adaptacji.
Zachęcamy, również do czytania innych artykułów na naszej stronie i przewodników po hiszpańskich miastach.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie interesujący.  Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Hiszpanii, zapraszamy do polubienia naszej strony: Hiszpania-Wiadomości. Jeśli uważasz, że nasz artykuł jest wart podzielenia się z innymi, zachęcamy do udostępnienia go w mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod artykułem. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia wkrótce!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 37

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij