Nieletni bracia zamordowali swoją matkę w Hiszpanii

Udostępnij

5
(36)

Nieletni bracia zamordowali swoją matkę w Hiszpanii. 

Zabójstwo w Castro Urdiales wstrząsnęło Hiszpanią. Dwóch braci adoptowanych z Rosji oskarżonych o morderstwo swojej matki

W nocy z 7 na 8 lutego 2024 roku w Castro Urdiales, niewielkim miasteczku nadmorskim w Kantabrii, doszło do makabrycznego zdarzenia. Dwóch braci w wieku 13 i 15 lat zabiło swoją matkę, Silvię López Gayubas, 48-letnią nauczycielkę religii i katechetkę. Kobieta została znaleziona martwa w samochodzie zaparkowanym w garażu domu rodzinnego, z raną kłutą w szyi i workiem na głowie. Chłopcy, którzy byli adoptowani z Rosji, uciekli z miejsca zbrodni i ukryli się w pobliskim parku. Tam zostali zatrzymani przez policję po tym, jak zadzwonili do swojej babci i najpierw powiedzieli, że zostali porwani, a potem przyznali się do zabójstwa matki.
Motywem zbrodni miała być kłótnia o złe oceny starszego z braci, który miał problemy w szkole. Według śledczych, to on zadał śmiertelny cios matce, a jego młodszy brat pomógł mu ukryć zwłoki. Następnie obaj próbowali zmylić ślady, włączając silnik samochodu i uderzając nim w ścianę garażu. Nie wiadomo, czy planowali podpalić pojazd, czy też uciec nim z miasta. Ojciec chłopców, pracownik fabryki w Llodio, w Kraju Basków, nie był obecny w domu w chwili zbrodni, ponieważ był na nocnej zmianie. Nie ma żadnych dowodów na to, że miałby on coś wspólnego z morderstwem.
Sprawa wstrząsnęła opinią i publiczną i lokalną społecznością, która nie podejrzewała, że w rodzinie López Gayubas mogło dochodzić do jakichkolwiek konfliktów. Sąsiedzi i znajomi opisywali matkę jako miłą, spokojną i oddaną kobietę, a jej synów jako grzecznych, inteligentnych i dobrze wychowanych chłopców. Nikt nie zauważył u nich żadnych oznak agresji, depresji czy zaburzeń psychicznych. W szkole, do której uczęszczali, nie mieli żadnych problemów z nauczycielami ani kolegami. Byli aktywni w życiu parafialnym i uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych. Nie wiadomo, co mogło spowodować tak dramatyczną zmianę w ich zachowaniu i doprowadzić do tak okrutnego czynu.
Obecnie obaj bracia znajdują się pod opieką służb socjalnych i sądowych. Starszy z nich został aresztowany i oskarżony o zabójstwo, a młodszy jest pod nadzorem, ponieważ ze względu na swój wiek i nie podlega karze. Oboje odmówili składania zeznań przed policją i prokuratorem. Ich los zależy od wyników badań psychologicznych i psychiatrycznych, które mają ustalić, czy byli świadomi swoich czynów i czy są zdolni do poniesienia odpowiedzialności. W zależności od tego, mogą trafić do zakładu poprawczego, ośrodka terapeutycznego lub domu dziecka. Ich ojciec i babcia, którzy są w stanie szoku i żałoby, nie wypowiadali się na temat sprawy i prosili o szacunek i prywatność.
Zabójstwo matki przez dwóch synów w Castro Urdiales to sprawa, która wzbudziła ogromne poruszenie i oburzenie. Skąd się wzięła taka nienawiść i agresja w sercach tych chłopców? Co skłoniło ich do zabicia swojej matki? Dlaczego nikt nie zauważył wcześniej, że coś jest nie tak? To pytania, na które trudno znaleźć odpowiedzi, a które nurtują wszystkich, którzy śledzą tę sprawę.
Sprawcy muszą ponieść konsekwencje swojego działania i odpowiedzieć przed sprawiedliwością. Ale to nie wystarczy. Aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości, potrzebne są wszelkie możliwe działania. Wspieranie i pomaganie rodzinom adopcyjnym, które często borykają się z wieloma trudnościami i wyzwaniami, jest również niezbędne.  Pamiętajmy też o ofierze, Silvii López Gayubas, która nie zasłużyła na taki los i która zostawiła po sobie smutek i żal. Niech spoczywa w pokoju.

Zachęcamy, również do czytania innych artykułów na naszej stronie i przewodników po hiszpańskich miastach.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł był dla Ciebie interesujący.  Jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z Hiszpanii, zapraszamy do polubienia naszej strony: Hiszpania-Wiadomości. Jeśli uważasz, że nasz artykuł jest wart podzielenia się z innymi, zachęcamy do udostępnienia go w mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod artykułem. Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia wkrótce!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 36

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij