Kompletny Przewodnik po Guadalest – zwiedzanie

Udostępnij

5
(38)

Muzeum Etnologiczne w Guadalest

Jeśli chcesz poznać tradycyjny sposób życia i kulturę ludzi z doliny Guadalest, nie możesz pominąć Muzeum Etnologicznego w Guadalest. To muzeum znajduje się w zabytkowym domu z XVII wieku, który należał do rodziny Orduña, jednej z najważniejszych i najbardziej wpływowych w regionie.

Muzeum Etnologiczne w Guadalest prezentuje ponad 500 eksponatów, które pokazują różne aspekty życia codziennego, pracy, religii i sztuki ludzi z doliny Guadalest. Można tu zobaczyć:

    • Meble, naczynia, ubrania, biżuterię i inne przedmioty użytkowe, które świadczą o stylu życia i upodobaniach mieszkańców.
    • Narzędzia, maszyny, pojazdy i inne przedmioty związane z rolnictwem, rzemiosłem, handlem i innymi zajęciami, które stanowiły podstawę gospodarki i rozwoju regionu.
  • Obrazy, rzeźby, hafty, koronki i inne przedmioty artystyczne, które pokazują talent i kreatywność ludzi z doliny Guadalest, a także ich związki z innymi kulturami i wpływy historyczne.
  • Ikony, krzyże, figurki, relikwie i inne przedmioty religijne, które pokazują głęboką wiarę i pobożność ludzi z doliny Guadalest, a także ich zwyczaje i obrzędy związane z cyklem życia i świętami.

Muzeum Etnologiczne w Guadalest to nie tylko pokaz bogactwa i różnorodności kultury ludowej, ale także cenna i interesująca lekcja o historii, społeczeństwie i tożsamości ludzi z doliny Guadalest. To miejsce, które pozwala lepiej zrozumieć i docenić dziedzictwo i wartości tego regionu. Muzeum Etnologiczne w Guadalest to obowiązkowa wizyta dla każdego, kto chce poznać prawdziwą duszę i urok doliny Guadalest.

Cena w chwili pisanie tego przewodnika to: 4 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00, w lipcu i sierpniu od 10:00 do 20:00

Adres: Plaza de San Gregorio, s/n, 03517 El Castell de Guadalest, Alicante, Hiszpania

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 38

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij