Kompletny Przewodnik po Guadalest – zwiedzanie

Udostępnij

5
(38)

Muzeum Miniatur w Guadalest

Jedną z najbardziej niezwykłych atrakcji w Guadalest jest Muzeum Miniatur, w którym można podziwiać niesamowite dzieła sztuki wykonane przez lokalnego artystę Antonio Marco. Muzeum znajduje się w centrum miasteczka, obok kościoła i zamku.
Muzeum Miniatur zawiera ponad 200 eksponatów, które przedstawiają sceny z życia codziennego, historyczne budynki, zwierzęta, rośliny i wiele innych. Każdy eksponat jest tak mały, że trzeba użyć lup lub mikroskopów, aby go dobrze zobaczyć. Niektóre z nich są tak drobne, że mieszczą się na główce szpilki, ziarnku ryżu lub skrzydle muchy. Wśród najbardziej imponujących miniatur są:

    • Replika bazyliki św. Piotra w Watykanie, która ma 2,5 cm długości i 1,5 cm wysokości, a w środku znajdują się 32 figury ludzi i 12 aniołów.
  • Replika wieży Eiffla, która ma 3,5 cm wysokości i jest wykonana z 1,5 grama złota.
  • Replika obrazu “Maja naga” Francisco Goi, która jest namalowana na skrzydle muchy i ma 0,5 mm długości i 0,3 mm szerokości.
  • Replika obrazu “Trzeci maja 1808” Francisco Goi, która jest namalowana na ziarnku ryżu i ma 1,5 mm długości i 0,8 mm szerokości.
  • Replika Statuy Wolności, która ma 1,8 mm wysokości i jest wykonana z 0,2 grama srebra.

Muzeum Miniatur to nie tylko pokaz umiejętności i cierpliwości artysty, ale także fascynująca podróż po świecie w skali mikro. To miejsce, które z pewnością zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Muzeum Miniatur to niezapomniane doświadczenie, które warto zobaczyć podczas wizyty w Guadalest.
Cena w chwili pisanie tego przewodnika to: dorośli: 4 euro, dzieci w wieku od 5 do 10 lat: 3 euro, emeryci: 3 euro. Można również kupić bilet wstępu do dwóch muzeów (Muzeum Miniatur i Muzeum Mikro Gigantycznych) który kosztuje: dorośli: 6 euro, dzieci w wieku od 5 do 10 lat: 4 euro, emeryci: 4 euro

Godziny otwarcia Muzeum:

W okresie letnim codziennie od 10-21

W okresie letnim codziennie 10-18

Adres: Calle Iglesia 5, 03517 El Castell de Guadalest, Alicante, Hiszpania

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 38

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij