Kompletny Przewodnik po Guadalest – zwiedzanie

Udostępnij

5
(38)

Położenie Guadalest

Guadalest jest jedną z najbardziej urokliwych i malowniczych miejscowości w Hiszpanii, która leży na południowym wschodzie kraju, w regionie Walencji. Należy do prowincji Alicante i znajduje się w comarca Marina Baixa, około 25 km od wybrzeża Costa Blanca. Guadalest ma powierzchnię 15,97 km² i liczy 274 mieszkańców (INE 2023), co czyni ją jedną z najmniejszych gmin w Hiszpanii pod względem ludności.
Guadalest położony jest w wąwozie pomiędzy górami Aitana i Xortá, które są najwyższymi szczytami w całej prowincji Alicante. Miejscowość leży na wysokości 595 m n.p.m. i jest otoczona przez piękny krajobraz górski i jeziorny. W centrum wsi znajduje się zbiornik retencyjny, który powstał w wyniku budowy tamy na rzece Guadalest w XVII wieku. Zbiornik ten zaopatruje w wodę cały obszar Marina Baixa i jest jednym z największych w regionie Walencji. Z jego brzegów można podziwiać niesamowite widoki na góry i zamek Guadalest.
Do Guadalest można dojechać samochodem, autobusem lub rowerem. Droga CV-70 łączy Guadalest z innymi miejscowościami w dolinie, takimi jak Benimantell, Benifato i Polop de la Marina. Z wybrzeża Costa Blanca można dojechać do Guadalest drogą CV-755, która przebiega przez Callosa de Ensarriá i Bolulla. Autobusy kursują codziennie z Benidormu i Altei do Guadalest, zatrzymując się po drodze w innych miejscowościach. Rowerzyści mogą korzystać z licznych szlaków rowerowych, które prowadzą do Guadalest, zarówno z wybrzeża, jak i z gór.
Guadalest jest idealnym miejscem na spędzenie dnia lub kilku dni, jeśli chcesz poznać jedną z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejscowości w Hiszpanii. Jest to również doskonała baza wypadowa do odkrywania innych atrakcji w okolicy, takich jak parki przyrody, wioski górskie, jaskinie, wodospady czy plaże.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 38

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij