Kompletny Przewodnik po Guadalest – zwiedzanie

Udostępnij

5
(38)

Cmentarz na terenie zamku w Guadalest

Cmentarz na zamku Guadalest to stary nekropolia, która znajduje się w obrębie murów historycznej Villa, czyli starej części miasteczka. Cmentarz był używany przez mieszkańców Guadalest, zanim zdecydowali się przenieść go na zbocze góry, gdzie powstał nowy cmentarz na skale. Cmentarz na zamku pochodzi z XI wieku, kiedy to zbudowano pierwszą twierdzę muzułmańską. Później, po podboju chrześcijańskim, cmentarz był rozbudowywany i odnawiany. Na cmentarzu znajdują się groby różnych rodzin, które były właścicielami Guadalest, w tym rodziny Orduña, która wykupiła zamek w XVII wieku.
Cmentarz na zamku Guadalest jest częścią prywatnej własności rodziny Orduña i nie jest dostępny dla zwiedzających. Jednak można go podziwiać z zewnątrz, z punktu widokowego, który znajduje się na placu przed kościołem Matki Bożej Wniebowziętej. Z tego miejsca można zobaczyć białe grobowce, które kontrastują z ciemnymi murami zamku. Cmentarz na zamku Guadalest jest świadkiem długiej i burzliwej historii tego regionu, a także miejscem pamięci i szacunku dla zmarłych.

Cmentarz w Guadalest położony na skale

Cementerio en la roca en Guadalest, czyli Cmentarz na skale w Guadalest, to niezwykłe miejsce, gdzie spoczywają zmarli mieszkańcy tego miasteczka. Cmentarz znajduje się na zboczu góry, na której wznosi się zamek Guadalest. Jest to jeden z najstarszych i najoryginalniejszych cmentarzy w Hiszpanii, który przyciąga uwagę turystów swoim położeniem i architekturą.
Cmentarz powstał w XVIII wieku, kiedy to zamek Guadalest był często niszczony przez trzęsienia ziemi, pożary i wojny. Wtedy to mieszkańcy zdecydowali się przenieść cmentarz z terenu zamku na bezpieczniejsze miejsce, wykorzystując naturalną pustkę w skale. Cmentarz został zaprojektowany jako prostokątny dziedziniec, otoczony białymi grobowcami, które tworzą harmonijną całość z krajobrazem. Każdy grobowiec ma swój numer i nazwisko rodziny, do której należy. Wśród grobowców można zauważyć różne style i symbole, takie jak krzyże, anioły, kwiaty, urny czy wieńce.
Cmentarz na skale w Guadalest jest miejscem pełnym spokoju i ciszy, gdzie można oddać hołd zmarłym i zastanowić się nad przemijaniem życia. Jest to także miejsce, skąd można podziwiać piękny widok na dolinę Guadalest i zbiornik wodny, który kontrastuje z surowością skały. Cmentarz jest otwarty dla zwiedzających codziennie od 10:00 do 18:00.
Jeśli podobał Ci się ten przewodnik, zachęcam Cię do polubienia mojej strony na Facebooku: Hiszpania-Wiadomości, gdzie znajdziesz więcej informacji i ciekawostek o Hiszpanii. Na mojej stronie znajdziesz również inne przewodniki turystyczne po różnych miejscowościach i regionach Hiszpanii, które są już opublikowane. Przewodniki turystyczne po Hiszpanii będą publikowane regularnie.


Jeśli uważasz, że ten przewodnik może być przydatny dla innych osób, zachęcam Cię do udostępnienia go na mediach społecznościowych za pomocą przycisków, które znajdują się pod tekstem i pod tytułem. Dzięki temu pomożesz mi w rozpowszechnianiu mojej pracy i w promowaniu Guadalest jako atrakcyjnego celu turystycznego.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 38

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij