Kompletny Przewodnik po Guadalest – zwiedzanie

Udostępnij

5
(38)

Muzeum Casa Orduña

Jeśli chcesz poznać historię i kulturę rodziny Orduña, która przez wieki rządziła doliną Guadalest, nie możesz pominąć Muzeum Casa Orduña. To muzeum znajduje się w zabytkowym domu z XVII wieku, który został odbudowany po wielkim trzęsieniu ziemi w 1644 roku.
Muzeum Casa Orduña prezentuje ponad 500 eksponatów, które pokazują różne aspekty życia i działalności rodziny Orduña, która pochodziła z Kraju Basków i służyła jako alkaidzi i gubernatorzy w imieniu markizów Guadalest. Można tu zobaczyć:

    • Meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i inne przedmioty sztuki, które świadczą o bogactwie i gustach rodziny Orduña.
    • Dokumenty, mapy, książki, medale i inne przedmioty historyczne, które świadczą o roli i znaczeniu rodziny Orduña w historii regionu.
    • Zbroje, miecze, pistolety, muszkiety i inne przedmioty wojskowe, które świadczą o służbie i odwadze rodziny Orduña w obronie swoich ziem.
  • Narzędzia, maszyny, pojazdy i inne przedmioty techniczne, które świadczą o postępie i innowacji rodziny Orduña w rolnictwie, handlu i komunikacji.

Muzeum Casa Orduña to nie tylko pokaz dziedzictwa i prestiżu rodziny Orduña, ale także ciekawa i interesująca lekcja o historii, społeczeństwie i polityce doliny Guadalest. To miejsce, które pozwala lepiej zrozumieć i docenić przeszłość i teraźniejszość tego regionu. Muzeum Casa Orduña to obowiązkowa wizyta dla każdego, kto chce poznać prawdziwą historię i kulturę doliny Guadalest.
Informacje praktyczne:

Cena w chwili pisanie tego przewodnika to: 4 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00, w lipcu i sierpniu od 10:00 do 20:00

Adres: Plaza de San Gregorio, s/n, 03517 El Castell de Guadalest, Alicante, Hiszpania

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 38

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij