Kompletny Przewodnik po Guadalest – zwiedzanie

Udostępnij

5
(38)

Muzeum Historyczno-Średniowieczne – Muzeum Tortur

Muzeum Historyczno-Średniowieczne – Muzeum Tortur prezentuje ponad 70 eksponatów, które ilustrują metody tortur i egzekucji stosowane w średniowieczu i czasach nowożytnych. Można tu zobaczyć:  • Narzędzia do łamania kości, takie jak kula z kolcami, koło tortur, łamacz kolan czy łamacz żebra. Te okrutne urządzenia służyły do niszczenia ciała i ducha ofiary, powodując nieznośny ból i trwałe kalectwo.
  • Narzędzia do zadawania bólu, takie jak gruszka tortur, kleszcze, hak, szpikulec czy żelazne rękawice. Te sadystyczne narzędzia służyły do dręczenia ofiary, wyrywania jej zębów, paznokci, włosów, sutków, języka czy narządów płciowych.
  • Narzędzia do okaleczania, takie jak nożyce, nóż do obcinania nosa, nóż do obcinania języka czy nóż do obcinania uszu. Te brutalne narzędzia służyły do oznaczania ofiary, pozbawiania jej części ciała, godności i tożsamości.
  • Narzędzia do zabijania, takie jak gilotyna, szubienica, krzesło elektryczne, krzesło hiszpańskie czy żelazna dziewica. Te śmiertelne narzędzia służyły do kończenia życia ofiary, często po długim i okrutnym procesie tortur.

Muzeum Historyczno-Średniowieczne – Muzeum Tortur to nie tylko pokaz okrucieństwa i bezwzględności ludzkiej, ale także ważna i pouczająca lekcja o prawach człowieka, sprawiedliwości i tolerancji. To miejsce, które zmusza do refleksji i szacunku dla życia. Muzeum Tortur to nie lada wyzwanie dla odwiedzających, którzy muszą mieć mocne nerwy i żołądek.

Informacje praktyczne:

Cena w chwili pisanie tego przewodnika to: 4 euro dla dorosłych i 3 euro dla dzieci

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 18:00, w lipcu i sierpniu od 10:00 do 20:00

Adres: Plaza de San Gregorio, s/n, 03517 El Castell de Guadalest, Alicante, Hiszpania

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 38

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij