Prezydent Wspólnoty Autonomicznej Walencji wyklucza możliwość złagodzenia restrykcji

Prezydent Generalitat Valenciana, Ximo Puig wykluczył złagodzenie ograniczeń obowiązujących we Wspólnocie w związku z pandemią koronawirusa i podkreślił, że „nie jesteśmy w dobrym momencie”, chociaż jest lepiej niż wcześniej. „Nie widzę możliwości zniesienia restrykcji” – przyznał.
Tak odpowiedział Puig w tę niedzielę na pytania mediów przed telematycznym przewodnictwem Krajowej Komisji Wykonawczej (CEN) PSPV. Prezydent opowiedział się jednak za „poważną” analizą sytuacji pandemii, chociaż stwierdził, że Wspólnota nie jest w sytuacji w której można by znieść ograniczenia.
Puig stwierdził, że „chociaż dane są bardziej pozytywne, nadal istnieje duża presja szpitalna i mamy tysiące infekcji” Podkreślił, że najważniejszą rzeczą jest „umocnienie pozycji” Wspólnoty tak aby „za kilka tygodni można by było patrzeć w przyszłość z nadzieją”.
Teraz „bardziej niż kiedykolwiek jest czas, aby nie opuszczać ramion” i być „absolutnie przekonanym, że jesteśmy na właściwej drodze”, i docenia „wielki” wysiłek społeczeństwa Walencji. „Aby przezwyciężyć pandemię, musimy wytrwać, nie rozluźniać się i nie relaksować” – powiedział.
Z drugiej strony Puig okazał swoje zaniepokojenie w związku z nielegalnymi imprezami z ostatnich dni i podkreślił, że „nikt nie powinien działać nieodpowiedzialnie”, „wiemy o zmęczeniu pandemią, ale teraz jesteśmy bliżej przezwyciężenia pandemii i konkretnie trzeciej fali ”. „Taka jest rzeczywistość” – podkreślił.
Zdecydowana większość społeczeństwa Walencji zachowuje się bardzo dobrze i ograniczyła swoje relacje społeczne, co jest podstawą obecnej sytuacji, w której musimy ograniczyć mobilność, stosunki społeczne i zarażenie” – zapewnił. Musimy kontynuować tak jak dotychczas i za kilka tygodni będzie lepiej – dodał.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:

Strona główna >>>>