Wynaleziono lek, który powstrzymuje przenoszenie się koronowirusa w ciągu 24h

Lek przeciwwirusowy MK-4482 / EIDD-2801 podawany jest doustnie i według badań przeprowadzonych przez naukowców z Instytutu Nauk Biomedycznych Georgia State University udaje mu się zahamować przenoszenie koronawirusa w ciągu 24 godzin.
Jest lekiem doustnym i istnieją następujące korzyści z jego stosowania: hamowanie procesu postępu choroby, skrócenie fazy zakaźnej w celu złagodzenia emocjonalnych i społeczno-ekonomicznych kosztów długotrwałej izolacji pacjenta oraz szybkie wyciszenie lokalnych ognisk.
„To pierwsza demonstracja leku dostępnego doustnie, który szybko blokuje przenoszenie SARS-CoV-2, a więc może zmienić zasady gry” – skomentowali naukowcy, których praca została opublikowana w czasopiśmie Naukowa „Nature Microbiology”.
Naukowcy wykorzystali  fretki, aby przetestować działanie leku i rozpoczęli leczenie MK-4482 / EIDD-2801, gdy zwierzęta zaczęły wydalać wirus przez nos. Leczone fretki zostały wpuszczone do klatki w której znajdowały się nie zarażone. Żadna ze zdrowych fretek znajdujących się w klatce z fretkami poddanymi terapii nie zaraziła się koronawirusem.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: