Wspólnoty Autonomiczne, które chcą przejść do fazy 1 w poniedziałek 18 maja

Fernando Simón wyjaśnił, że jeśli nastąpią zmiany w ewolucji pandemii, terminy zostaną zmienione. „Do tej pory nieformalnie otrzymaliśmy wnioski od pięciu wspólnot autonomicznych o wprowadzenie zmian w ich poprzednich wnioskach dotyczących fazy 1” Oznajmił również, że wyspy, które były już w fazie 1 przed tygodniem (La Gomera, El Hierro, La Graciosa i Formentera), również złożyły wniosek dotyczący fazy 2 i jest on poddawany ocenie ”.

Kliknij tutaj i polub nas na FacebookuWspólnota Walencji

Ana Barceló  potwierdziła, że po spotkaniu z prezydentem Ximo Puigem złoży wniosek, aby od poniedziałku 14 departamentów zdrowia, które zostały pominięte w ubiegłym tygodniu, przeszły do fazy 1 ale z pewnymi warunkami.

Wspólnota Autonomiczna Walencji zarejestrowała w ciągu ostatnich godzin 20 nowych przypadków, 5 zgonów, 10 nowych hospitalizacji i 0 przyjęć na OIOM.


Madryt

Enrique Ruiz Escudero, zwrócił się już ustnie o przejście do fazy 1 w poniedziałek 18  całej Wspólnoty Madrytu, a wiceprezes rządu regionalnego Ignacio Aguado potwierdził, że wniosek zostanie złożony dziś po południu. Zapewnia, że ​​Madryt spełnia wymagania: „Zatrudniliśmy więcej służb medycznych i więcej techników, właśnie to było głównym wymogiem”. Wspólnota ma możliwość przeprowadzania 11 000 testów metodą PCR dziennie i w ciągu najbliższych dni zostanie zwiększona do 15 000.  Ponadto Isabel Díaz Ayuso ogłosiła, że ​​rząd regionalny zbuduje „nowy szpital, który zastąpi Ifema, z tysiącem łóżek, przygotowany na epidemie i najnowszym sprzętem”.

W ciągu ostatnich 24 godzin Madryt zarejestrował 75 nowych przypadków, 40 zgonów, 121 nowych hospitalizacji i 12 przyjęć na OIOM


Castilla y León

Dzisiaj po południu zostanie złożony wniosek o przejście do fazy pierwszej 18 maja. Jest tutaj 14 obszarów, które miały by przejść do fazy 1 i 26, które są już w tej fazie od ubiegłego poniedziałku.


Kastylia-La Mancha

Wniosek został złożony. Celem jest, aby prowincje Albacete, Ciudad Real i Toledo mogły przejść w poniedziałek 18 maja do fazy 1


Katalonia

Wnioskuje aby Lleida, Girona i środkowa Katalonia przeszły do fazy 1, ale tym zostawiając Barcelonę w fazie 0.

W ciągu ostatniej doby w Katalonii zarejestrowano 136 nowych przypadków, 71 zgonów, 129 hospitalizowanych i 39 przyjęć na OIOM.


Andaluzja

Wnioskuje aby prowincje Malaga i Granada 18 maja przeszły do fazy 1

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku

Inne ciekawe artykuły: 

Co mogę robić od poniedziałku 11 maja jeśli mieszkam w mieście, które przeszło do fazy 1?

Hiszpania – terytoria, które przejdą do fazy 1 jedenastego maja

Hiszpania – plan wychodzenia z kwarantanny (plan de desescalada)

Hiszpania – Warunki i zasady dotyczące wychodzenia na spacer z dziećmi

Koronawirus w Hiszpanii – relacja

Hiszpański rząd zatwierdza nowe zasiłki dla najbardziej potrzebujących.

Salvador Illa wyjaśnia na czym będzie polegał test seroprewalencji, który będzie przeprowadzony w 36 000 losowo wybranych domostwach

Wspólnoty autonomiczne, które 18 maja chcą przejść do fazy 1