Ukąszona przez skorpiona który znajdował się w paczce Aliexpress przysłanej z Chin
Została ukąszona przez skorpiona który znajdował się w torebce kupionej w Chinach przez Aliexpress


Wydarzyło się to w ten poniedziałek rano gdy przyszła wyczekiwana paczka. Gdy ją rozpakowywała włożyła rękę do środka i po pewnym momencie poczuła silne ukłucie w kciuku w lewej ręce, odrzuciła torebkę na łóżko. W tym momencie zobaczyła wraz ze swoim bratem jak wychodzi z niej mały skorpion. Udało się im schwytać skorpiona do słoika co miało im pomóc w zdobyciu informacji na temat tego intruza.
Natychmiast pojechali do szpitala La Ribera gdzie zostały jej podane odpowiednie leki, które miały na celu uśmierzenie bólu i spadek opuchlizny. Szpital zwrócił się o pomoc do ogrodu zoologicznego „Bioparc” z prośbą o zidentyfikowanie gatunku. Okazało się, że jest to Scorpion mesobuthus inaczej znany jako chiński skorpion czy złoty skorpion z Manchurii. Jest to gatunek bardzo często spotykany w Chinach, Korei i Japonii. Zdarzenie miało miejsce w Hiszpanii w miejscowości Algemesí (prowincja Walencja).
Jego jad jest neurotoksyczny powodujący zaburzenia neurologiczne a niekiedy śmierć. Na szczęście skorpion znaleziony przez Judiht  pochodzi z rodziny eupeus, najmniej trującego z rodzaju Mesobuthus i jest mniejszy niż najbardziej śmiercionośny, który „mierzy od 4 do 5 centymetrów”.

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku