Trzęsienie ziemi o sile 3,6 stopni w skali Richtera odczuwalne w prowincji Alicante i Walencji

Trzęsienie ziemi o sile 3,6 stopnia w skali Richtera, zarejestrowane dziś rano o godzinie 5,25 z epicentrum w Relleu, zostało zauważone przez mieszkańców wielu miast na północy prowincji Alicante i na południe od Walencji. szczególnie zostało odczute w Alcoi, gdzie wielu mieszkańców podzieliło się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych.
Narodowy Instytut Geograficzny (IGN) poinformował, że ruch sejsmiczny wystąpił na głębokości dwóch kilometrów między Relleu (la Marina Baixa), Torremanzanas (l’Alacantí) i Benifallim (l’Alcoià) i został bardzo odczuty w  części północnej prowincji Alicante i niektóre miasta na południe od Walencji.
Wstrząs trwał około pięciu sekund, a po nim nastąpił mniej intensywny wstrząs wtórny. Trzęsienia nie spowodowały szkód materialnych. Według zeznań niektórych internautów na portalach społecznościowych, trzęsienie ziemi obudziło i zaskoczyło wiele osób mieszkających w pobliżu  wokół epicentrum, było odczuwalne również w niektórych bardziej odległych miastach, takich jak Alcoi, Benidorm, Xixona, a nawet Gandía.
Trzecie trzęsienie ziemi miało miejsce w Penáguila o sile 2,8 stopnia i było również odczuwalne w Alcoi. Te pierwsze były najsilniejsze i dlatego zostały odczute przez dużą część mieszkańców Alcoi i Benidorm, a nawet Gandia.
Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku