Nauczyciel skazany na 33 lata więzienia za wykorzystywanie seksualne dziewczynek w wieku od 7 do 9 lat

Sąd Najwyższy skazał nauczyciela ze szkoły w Bilbao na 33 lata więzienia za molestowanie seksualne siedmiu dziewczynek w wieku od 7 do 9 lat w 2014 roku. Izba Karna Sądu Najwyższego uchwałą z 3 lutego tego roku oddaliła apelację oskarżonego, im. Roman, od wyroku Sądu Okręgowego w Bizkaia.
Skazany został zatrudniony w szkole Bilbo jako nauczyciel zastępczy języka angielskiego w roku akademickim 2014-2015 w związku z pobytem jednego z nauczycieli na zwolnieniu lekarskim.
Prowadząc zajęcia od 10 września do 9 października 2014 roku, nauczyciel dotykał miejsc intymnych siedmiu dziewczynek w wieku od 7 do 9 lat, sześć z nich w szkole i jednej w jej domu podczas dawania korepetycji.
Oprócz 33 lat więzienia za siedem przestępstw wykorzystywania seksualnego nieletnich, Sąd Najwyższy ratyfikował zakaz zbliżania się do nieletnich na odległość mniejszą niż 500 metrów i komunikowania się z nimi w jakikolwiek sposób przez 10 lat i ustanowił zakaz wykonywania zawodu nauczyciela dzieci poniżej 12 roku życia przed upłynięciem 20 lat kary
Skazany złożył apelację o unieważnienie wyroku, która została oddalona przez Sąd Najwyższy, który stwierdził że „oskarżony świadomie dokonał czynności seksualnych, kierując się chęcią zaspokojenia swojego popędu seksualnego.
Uznał, że oświadczenia pokrzywdzonych dziewczynek to twardy dowód. Ponadto inni koledzy z klasy, którzy nie byli wykorzystani przez oskarżonego, złożyli oświadczenie „w pełni potwierdzające te wydarzenia”.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner