Skazana na dziewięć miesięcy więzienia za uduszenie psa

Sąd w Sewilli (Hiszpania) skazał 53-letnią kobietę na dziewięć miesięcy więzienia za przestępstwo znęcania się nad zwierzętami, które ostatecznie zakończyło się śmiercią psa. Sprawczyni udusiła psa gazą i po włożeniu do worka na śmieci wrzuciła go do śmietnika. Wydarzenia miały miejsce w sewilskim mieście Lora del Río.
Zwierzę było zaledwie rocznym psem wodnym o imieniu Coco jak wyjaśniono w komunikacie. Według słów skazanej Coco stał się dla niej „niewygodny”. Jak wyjaśnia jeden z jej przyjaciół, kilka dni wcześniej porzuciła go na ulicy, ponieważ jej nowy partner nie lubił psów.
Została odkryta przez jej własnych przyjaciół
Koleżanka skazanej wraz z inną osobą poszła za nią i zobaczyła, jak wrzuca torbę do pojemnika na śmieci. Po poprzednich wydarzeniach (porzuceniu psa), które miały miejsce kilka dni wcześniej podejrzewali, że coś złego mogło się wydarzyć i poszli sprawdzić, co jest w torbie. Po otwarciu torby okazało się, że jest tam Coco. Świadkowie przyznają, że jego ciało było nadal „gorące”. Pies miał czip identyfikacyjny.
Skazana zaprzeczyła faktom na rozprawie, twierdząc, że nie zabiła psa, ale oddała go sąsiadowi „z powodu psiego wirusa, na który cierpiał”. Nie ma o tym żadnego zapisu, co potwierdził sąd, więc wydany przez sąd wyrok jest prawomocny: dziewięć miesięcy więzienia i zakaz posiadania zwierząt przez najbliższe cztery lata.

Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


 Subskrybuj RSS
Subskrybuj przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner