Premier Hiszpanii Pedro Sanchez na kwarantannie po kontakcie z Macronem

Hiszpański premier Pedro Sánchez zawiesił swój program na kilka następnych dni i pozostanie w kwarantannie do 24 grudnia po tym jak miał kontakt w zeszły poniedziałek z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, który dał pozytywny wynik na koronawirusa.
Pałac Moncloa poinformował o zawieszeniu tego programu zgodnie z protokołami związanymi z pandemią, gdy Pałac Elizejski poinformował o pozytywnym wyniku Macrona.
Jednak Sanchez przejdzie dziś  test diagnostyczny, aby poznać jego sytuację i podjąć działania na podstawie wyników. Minister transportu, mobilności i agendy miejskiej, José Luis Ábalos, wyszczególnił, że Pedro Sánchez będzie postępował zgodnie z „protokołem rygoru” i dodał, że jeśli wynik testu PCR prezydenta będzie pozytywny, ministrowie będą musieli poddać się kwarantannie ponieważ we wtorek mieli spotkanie rady.
Zapytany na konferencji prasowej w Valladolid o sytuację prezydenta, Ábalos powiedział, że rozmawiał z Sánchezem w środę telefonicznie, słyszał go „absolutnie normalnie” i nie sprawiał wrażenia „dotkniętego chorobą”, chociaż powtórzył, że będzie musiał przestrzegać „protokołu” do czasu poznania wyniku testu.
Wskazał, że gdyby uzyskał pozytywny wynik, wszystkie jego kontakty będą musiały przejść test PCR i przypomniał, że Rada Ministrów odbyła się we wtorek. „Czekamy na jego wynik, aby inni, jeśli to konieczne, zrobili to samo. Jeśli  wynik będzie negatywny, to nasze życie będzie się toczyło jak do tej pory – powiedział

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: