Restrykcje w Walencji i w całej wspólnocie zostają przedłużone do 1 marca

„Sytuacje się poprawia ale nadal jest źle”. Generalitat Valenciana zdecydowała się utrzymać do 1 marca obowiązujące ograniczenia. W ten sposób wydłuża się całkowite zamknięcie branży hotelarskiej, ograniczenie czasowe sklepów, zamknięcie granic szesnastu miast o największej liczbie ludności w weekendy, godzina policyjna między dziesiątą w nocy a szóstą rano oraz zakaz opuszczania Wspólnoty Autonomicznej Walencji i wjazdu do niej z wyjątkiem uzasadnionych powodów.
Prezydent Generalitat, Ximo Puig, wyjaśnił środki przeciwko koronawirusowi zaledwie kilka godzin po tym, jak Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o kolejnych 106 zgonach spowodowanych przez Covid-19, w sumie liczba zgonów wynosi 5796 od początku pandemii w Wspólnocie Walencji.
Zgodnie z informacjami przekazanymi w czwartek przez Ministerstwo Zdrowia Wspólnota Walencji nadal przewodzi skumulowanej w częstości występowania koronawirusa w Hiszpanii z 777 zakażeniami na 100 000 mieszkańców, kiedy celem jest obniżenie tego wskaźnika do pięćdziesięciu.
Ponadto na oddziałach intensywnej terapii w walenckich szpitalach przebywa obecnie 561 pacjentów dotkniętych Covid-19, co stanowi ponad 52 procent miejsc dostępnych na OIOM-ie.
Prezydent Generalitat docenił dotychczasowy spadek liczby hospitalizacji w lutym i podziękował „zbiorowym wysiłkom na rzecz ratowania życia”. Ximo Puig wykluczył „szybką deeskalację” i wskazał, że ograniczenia będą utrzymane, dopóki sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie poprawie.

Strona główna>>>

Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku: