Rząd hiszpańskiego miasta Melilla chce ponownego zamknięcia swoich mieszkańców w domach

Prezydent Melilli Eduardo de Castro zwrócił się do ministra zdrowia Salvadora Illi o włączenie niezbędnych mechanizmów aby wprowadzić zakaz wychodzenia obywateli z domów w tym Autonomicznym Mieście i wezwał Ministerstwo Edukacji do oceny powrotu do zajęć online, biorąc pod uwagę liczbę zarażeń w regionie. Wysłał  wniosek do członków rządu i zażądał pomocy w dla służb sanitarnych i  przyspieszenia budowy szpitala polowego.
W liście skierowanym do ministra De Castro przypomniał, że Melilla jest regionem, w którym zarejestrowano najwięcej zarażeń w całej Hiszpanii i tym, który odczuwa największe napięcie w  szpitalach zarówno na zwykłych oddziałach i z tego powodu zwrócił się o pomoc w uzupełnieniu brakującego personelu w szpitalach.
Średnia liczba zachorowań w Melilli w ciągu ostatnich dni w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców przekracza 1 200 i 64% łózek na oddziale intensywnej terapie jest zajęte przez pacjentów z covid-19.
Prezydent Melilli zasugerował rządowi, aby „w razie potrzeby wzięto pod uwagę zamknięcie placówek edukacyjnych” z powodu rozprzestrzeniania się wirusa w mieście, które określa jako „alarmujące”.
Również, zwrócił się do Ministra Illi  aby pośredniczył  w rozmowach z Ministrem Obrony Margaritą Robles w sprawie powrotu okrętu Galicia Marynarki Wojennej Hiszpanii do miasta w celu wzmocnienia oddziałów OIOM Szpitala Wojewódzkiego.
Na koniec  De Castro skontaktował się z sekretarzem stanu ds. Transportu, mobilności i agendy miejskiej, aby dowiedzieć się o statusie umowy o połączeniu morskim z Malagą i Almerią, a także o możliwości oceny możliwych środków pomocy dla firm dotkniętych ograniczeniami wjazdu i wyjazdu do miasta.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: