Madryt wprowadza nowe restrykcje

Wspólnota Madrytu jeszcze bardziej zaostrza ograniczenia, aby spróbować powstrzymać wzrostowy trend zakażeń Covid-19. Postanowiono przedłużyć godzinę policyjną, która zacznie się o godzinie 22:00, bary, restauracje, sklepy itp. będą musiały zostać zamknięte o godzinie 21:00,  zabrania się spotkań osób niebędących współmieszkańcami w domach prywatnych i ogranicza się do czterech osób spotkania w placówkach gastronomicznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Te restrykcje wejdą w życie w poniedziałek 25 stycznia i będą obowiązywały co najmniej przez 15 dni.
Ponadto wprowadzono nowe ograniczenia mobilności w podstawowych obszarach zdrowia, a także w całych miastach. Do ograniczeń, które istniały już w zeszłym tygodniu, dołączyły Cercedilla, Navacerrada, Collado Villalba, Rivas-Vaciamadrid, Los Molinos, Quijorna, Serranillos del Valle i Colmenar de Oreja. Również podstawowe obszary miast w Getafe; La Rivota, Ramón y Cajal, Doctor Trueta i Pedro Laín Entralgo w Alcorcón.
Wspólnota zwróciła się także o maksymalne ograniczenie mobilności. W związku z tym zwraca się z prośbą o wdrożenie telepracy we wszystkich firmach tam, gdzie jest to możliwe, a osobom powyżej 65. roku życia radzi  aby nie wychodziły z domu jeśli nie jest to konieczne.
Madryt również zmniejsza pojemność maksymalną w niektórych placówkach, takich jak przestrzenie rekreacyjne i centra handlowe, które spadają z 75% do 50%. Takie same ograniczenia maksymalnej pojemności dotyczą również sklepów, barów i restauracji. We wszystkich placówkach gastronomicznych obsługa przy barze jest nadal zabroniona.
Sankcje za naruszenie tych przepisów dotyczących zdrowia publicznego mogą wynosić od 600 do 600 000 euro, jak przypomniała Wspólnota Madrytu, która ostrzegła, że ​​nastąpi zamknięcie lokali, które nie będą przestrzegały tych restrykcji.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: