Madrycka policja zamyka nielegalną dyskotekę z ponad setką uczestników

Funkcjonariusze policji krajowej zlikwidowali dziś rano nielegalną dyskotekę w madryckiej dzielnicy Puente de Vallecas, w której obecnych było ponad 100 osób – poinformowała Madrycka policja w swoim oświadczeniu.
Wydarzenie miało miejsce o 3.30 w nocnym klubie na ulicy Cerámica. Stamtąd kilka telefonów zaalarmowało 091 o masowej imprezie, z której nie pozwolono im wyjść. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia, musieli użyć siły, aby uzyskać dostęp, ponieważ właściciele lokalu uniemożliwiali im wejście.
Po wejściu do środka policjanci zweryfikowali istnienie zdarzenia i ukarali ponad 100 osób za nieprzestrzeganie ustalonych środków higieniczno-sanitarnych, również aresztowali dwie osoby kierujące placówką za rzekomy udział w przestępstwie nielegalnego przetrzymywania osób chcących opuścić lokal.
Policjanci potwierdzili na podstawie różnych zeznań, że około 15 osób próbowało wyjść z lokalu od godziny 23:30 i że zostały zastosowane środki bezpieczeństwa, aby uniemożliwić im opuszczenie imprezy. Ponadto jednemu z gości dyskoteki, który próbował opuścić lokal, grożono, gdyby zawiadomił policję. Ponadto została aresztowana jeszcze jedna osoba, która zaatakowała policjantów.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: