Uwolniona kobieta która przez ponad rok była więziona w garażu i zmuszana do prac domowych

W ramach operacji „Zenata”, członkowie Gwardii Cywilnej aresztowali małżeństwo pochodzenia algierskiego jako domniemanych sprawców przestępstwa handlu ludźmi w celu wyzysku w pracy, o czym Benemérita poinformowała w oświadczeniu. Najwyraźniej kobieta została oszukana i przyjechała do Hiszpanii z obietnicą znalezienia pracy w celu uzyskania pozwolenia na pobyt.
Śledztwo rozpoczęło się od zeznania obywatela, który udał się do siedziby Gwardii Cywilnej, aby wyjaśnić, że kobieta jest przetrzymywana wbrew jej woli przez ponad rok w jednym z domów w miejscowości Agost (Hiszpania). Według relacji tej osoby zdrowie i bezpieczeństwo tej kobiety może być zagrożone.
Sama ofiara w pewnym momencie zdołała porozumieć się przez Internet z członkiem rodziny, któremu wyjaśniła, co się dzieje a on podjął niezbędne kroki, by poprosić o pomoc.
Biorąc pod uwagę powagę sytuacji funkcjonariusze Gwardii Cywilnej, którzy zapewniają usługi ochrony obywateli w mieście Novelda, poinformowali o tym fakcie Zespół ds. Kobiet (EMUME) Policji Sądowej Gwardii Cywilnej w Alicante.
W wyniku śledztwa Gwardia Cywilna dowiedziała się, że małżeństwo rzekomo oszukało ofiarę, wykorzystując jej złą sytuację materialną, przyrzekając, że zawrze ona z nimi umowę o pracę na prace domowe, co pozwoli jej złożyć wniosek o pozwolenie na pobyt w Hiszpanii. Ale kiedy już byli na miejcu, zabrali jej paszport i umieścili ją w garażu domu, w którym mieszkali.
W garażu para wstawiła dla tej kobiety łóżko i zaimprowizowała toaletę. Pomieszczenie nie miało żadnego rodzaju wentylacji, a okablowanie elektryczne domu było odsłonięte, przechodziło przez pomieszczenie zwisając z sufitu.
W tych okolicznościach zatrzymani zmuszali kobietę do pracy przez siedem dni w tygodniu, zajmojmowała się różnymi pracami domowymi. Obiecanej pensji nigdy nie dostała. Jak podaje Gwardia Cywilna czasami ofiara wychodziła na zewnątrz, ale zawsze w towarzystwie aby nie miała szansy uceczki.
Funkcjonariusze znaleźli ofiarę w ewidentnym stanie niedożywienia. W swoich zeznaniach stwierdziła, że ​​była zamknięta przez ponad rok i że pomimo kilku omdleń z powodu braku pożywienia, przez cały czas odmawiano jej wizyty u lekarza. Od chwili jej uwięzienia straciła ponad 20 kilogramów swojej wagi z powodu niedożywienia.
Domniemani sprawcy to para biznesmenów pochodzenia algierskiego przebywających czasowo w Hiszpanii, on w wieku 50 lat, a ona 44. W ciągu ostatniego roku przebywali w Hiszpanii bez przerwy ze względu na zarządzony stan alarmowy.
Zarzucono im przestępstwo handlu ludźmi w celu wyzysku w pracy, przestępstwo nielegalnego zatrzymania oraz przestępstwo przeciwko prawom cudzoziemców. Zostali oni przekazani do sądu śledczego w Novelda i przebywają w tej chwili na wolności pod nadzorem z postawionymi zarzutami.
Uwolniona kobieta została skontaktowana z organizacją pozarządową non-profit, która pomaga ofiarom handlu ludźmi. Obecnie mieszka w jednym z domów opieki w którym dochodzi do siebie po tym co się stało.
 Subskrybuj RSS

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku:

Subskrypcja przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner