Hiszpańska Rada Ministrów zatwierdziła nowe moratorium na kredyty hipoteczne

Hiszpańska Rada Ministrów zatwierdziła nowe moratorium na kredyty hipoteczne lub kredyty konsumenckie, które umożliwia rodzinom najbardziej dotkniętym kryzysem koronawirusa odroczenie płatności o dziewięć miesięcy i o które można się ubiegać do końca marca, w nowym wniosku.
Ponad 672 000 rodzin poprosiło o skorzystanie z tej pomocy wprowadzonej przez władzę wykonawczą aby uniknąć spłaty kredytu przez co najmniej trzy miesiące. Mogły z tego skorzystać osoby, które straciły pracę podczas pandemii lub ich dochody znacząco spadły z powodu kryzysu związanego z koronawirusem i mogły z tego korzystać do końca września minionego roku.

Jak poinformowała wiceprzewodnicząca ds. Gospodarczych Nadia Calviño rodzinom otworzy się nowa furtka. Będą mogły wystąpić o moratorium, które pozwoli najbardziej dotkniętym kryzysem zmniejszyć ciężar finansowy.
Według najnowszych danych Banco de España pod koniec 2020 roku hiszpańskie banki udzieliły nieco ponad 1,38 mln moratorium na kredyty hipoteczne i konsumpcyjne. Oprócz 672 000 rodzin, które spełniły wymagania stawiane przez rząd i miały dostęp do „ustawowych moratoriów”, przyłączyły się te, które zdecydowały się na przyznanie ich przez bank, „moratorium sektorowe”. Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:

Exit mobile version