Hiszpania – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dodaje przycisk w swojej aplikacji do natychmiastowego zgłaszania przestępstw związanych ze znęcaniem się nad zwierzętami

Aplikacja Alertcops hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zawiera od  piątku 13.11.2020 nowy przycisk, który umożliwia natychmiastowe zgłaszanie przypadków znęcania się nad zwierzętami do Policji Krajowej i Gwardii Cywilnej.  Nowa wersja aplikacji z tym ostrzeżeniem, zwanym „znęcaniem się nad zwierzętami”(„maltrato animal”) , jest dostępna od piątku 13.11.2020 na stronie aplikacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
Wraz z wprowadzeniem tej nowej funkcji, Alertcops ma szybką i skuteczną opcję powiadamiania Sił Bezpieczeństwa Państwa z dowolnego urządzenia mobilnego o tego typu zdarzeniach, sklasyfikowanych jako przestępstwo w artykułach 337 i 338 Kodeksu karnego, które określa różne kary dla tych, którzy znęcają się, wyrządzają krzywdę, porzucają, doprowadzają do wykorzystywania seksualnego lub powodują nieuzasadnioną śmierć zwierząt.
Aby zgłosić tego typu przestępstwo, użytkownik Alertcops ma do swojej dyspozycji ikonę „maltrato animal” (znęcanie się nad zwierzętami), którą musi nacisnąć, gdy jest świadkiem tego przestępstwa. Użytkownicy mogą wybrać, czy chcą przekazać alert za pomocą połączenia głosowego, czy za pośrednictwem czatu, do którego mogą dołączyć zdjęcia lub filmy ze zgłoszonego zdarzenia. Ostrzeżenia zostaną wysłane do placówki policji, gdzie zostanie aktywowany odpowiedni protokół działania.
Alertcops to usługa świadczona za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne, która zapewnia bezpośredni kanał komunikowania się z Siłami i Organami Bezpieczeństwa Państwa za pomocą której poinformujemy o przestępstwie lub sytuacji zagrożenia, których jesteśmy ofiarą lub świadkiem np. takich jak napady,  kradzieże, przypadki przemoc wobec kobiet, nielegalne zajmowanie domów czy, znęcanie się nad zwierzętami. Aplikacja działa na terenie Hiszpanii.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: