Hiszpania – rozbita grupa przestępcza która wykorzystywała kobiety polskiego i rosyjskiego pochodzenia w celach prostytucji

Funkcjonariusze Policji Krajowej w ramach operacji z razem Europolem zatrzymali 17 osób i zlikwidowali międzynarodową organizację przestępczą z siedzibą w prowincjach Alicante i Walencji, która zajmowała się handlem kobietami pochodzenia rosyjskiego i polskiego w celu wykorzystywania seksualnego.




Organizacja miała swoje kontakty w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie i Rosji i zapewniała kobietom fałszywe zaświadczenia lekarskie, aby mogły podróżować ze swoich krajów do innych.




Operacji w której wzięło udział ponad stu funkcjonariuszy zakończyła się 17 aresztowaniami – w Alicante (10), Walencji (6) i Palmie (1) – trzech przyjęciach do tymczasowego więzienia i uwolnieniu dwóch kobiet.




Śledztwo rozpoczęło się dzięki skardze złożonej przez jedną z ofiar tej grupy przestępczej przed policją, która była w stanie zweryfikować, że grupa osiedliła się w Hiszpanii i że kobiety były ściągane z ich krajów pochodzenia z fałszywymi obietnicami pracy w Hiszpanii, Angli czy Niemczech. Po dotarciu na miejsce kobiety były zastraszane i obciążane długami zmuszane do uprawiania prostytucji w wynajmowanych przez organizację mieszkaniach.




Biorąc pod uwagę ograniczenia narzucone przez pandemię koronawirusa, sieć nawiązała kontakt z inną organizacją, która w zamian za spore kwoty udostępniała fałszywe zaświadczenia lekarskie, które umożliwiały kobietom podróżowanie i wjazd do tych krajów w celu leczenia rzekomych dolegliwości.




Mimo to jak tłumaczy policja, zamknięcie granic przełożyło się na znaczny spadek dochodów organizacji, która w handlu narkotykami i oszustwach związanych z kartami kredytowymi znalazła alternatywne źródło utrzymania wysokiego stylu życia.




W trakcie poszukiwań przeprowadzonych w ramach tej operacji policja znalazła wewnętrzną plantację marihuany z 300 roślinami i 40 kilogramami ziół gotowych do dystrybucji, a także magazyn przemysłowy przygotowany do uprawy dużych ilości tej substancji.




Zweryfikowali również, że grupa posiada dużą liczbę fałszywych kart kredytowych, dzięki którym czerpała ogromne korzyści poprzez zakupy, pobyty w luksusowych hotelach i nabywanie wirtualnych walut, takich jak bitcoiny.




W 5 przeszukaniach przeprowadzonych w Alicante i 3 przeprowadzonych w Walencji zajęto 2 pojazdy, 16 000 euro w gotówce, 30 terminali telefonicznych, 5 laptopów, różną biżuterię, fałszywe dowody osobiste i liczne dokumenty.
 Subskrybuj RSS
Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner