Długi pościg na Morzu Śródziemnym i przejęte dwie tony haszyszu

Funkcjonariusze hiszpańskiej  policji  i pracownicy Urzędu Skarbowego, w ramach wspólnej operacji, aresztowali pięciu członków załogi  motorówki  załadowanej dwiema tonami haszyszu po pościgu na morzu, który trwał ponad pięć godzin i 100 mil morskich .

Jak wyjaśniono we wspólnym oświadczeniu policji i urzędu skarbowego, aresztowani próbowali pozbyć się ładunku  wyrzucając paczki za burtę.
Interwencja miała miejsce w zeszłym tygodniu, kiedy helikopter policji krajowej wykrył motorówkę, która płynęła po Morzu Śródziemnym około 80 mil od wybrzeża Kartageny. Łódź o długości około 14 metrów i posiadająca dwa silniki o mocy 300 KM obsadzona była przez pięć osób i zbliżała się do plaż Walencji w celu wyładowania paczek z  haszyszem.
W tym momencie łódź patrolowa Służby Celnej rozpoczęła pościg, który trwał ponad pięć godzin. Załoga przemytników podczas pościgu zaczęła wyrzucać paczki za burtę. Jednak skoordynowana akcja funkcjonariuszy doprowadziła do wejścia na pokład łodzi przemytników i zatrzymania pięciu członków jej załogi, również wyrzucony ładunek udało się odzyskać.
Całość przejętego towaru to 66 paczek z dwiema tonami haszyszu, również telefony satelitarne i sprzęt elektroniczny.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: