Wyspy Kanaryjskie – czterech imigrantów aresztowanych za gwałt trzydziestosześcioletniej kobiety

Dzisiaj Gwardia Cywilna zatrzymała cztery dorosłe osoby za udział w zbiorowej napaści na tle seksualnym do której doszło w zeszły piątek na południu Gran Canaria, w Puerto Rico, w miejscowości Mogán. To miasto jest znane z hoteli w których zostali rozlokowani nielegalni imigranci, którzy dopłynęli na łodziach do Wysp Kanaryjskich.
Z danych wynika (jak podaje OKDiario), że oskarżeni byli gośćmi jednego z tych hoteli, które udostępniło im Ministerstwo Migracji i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych aby złagodzić sytuację powstających obozów na terenie Gran Canaria.
Jednak cała czwórka została niedawno wydalona z jednego z tych hoteli za powodowanie problemów z osobami niewspółzamieszkującymi i nie przestrzegania zasad ustanowionych przez Cruz Roja (Czerwony Krzyż).
Ofiara to kobieta w wieku 36 lat irlandzkiego pochodzenia, która od dwóch lat mieszka na Wyspach Kanaryjskich. Powiedziała, że w piątek spacerowała po parku Agua La Perra gdy zobaczyła młode siedzące osoby. Zapytała się ich czy może im jakoś pomóc. W ciągu kilku sekund akt dobrej woli tej kobiety zmienił się w brutalny atak ze strony czterech mężczyzn.
Gwardia Cywilna oskarża te cztery osoby o napaść na tle seksualnym. Trzech z nich trzymało kobietę a czwarty gwałcił. Kiedy skończyli ze swoją ofiarą, porzucili ją w parku i odeszli.
Po zajściu kobieta udała się do przychodni gdzie lekarze przeprowadzili badania kontrolne i sporządzili raport, który potwierdził jej wersję wydarzeń, poświadczając jej stan i odniesione obrażenia. Następnie 36-latka udała się na posterunek Gwardii Cywilnej, aby opisać napastników i złożyć skargę za zbiorową napaść na tle seksualnym. Przed końcem weekendu czterech mężczyzn zostało aresztowanych i dziś zostali przekazani do dyspozycji sądu.
Wiadomo, że tych czterech oskarżonych dopłynęło na wyspę pontonem i bezpośrednio po tym zostali  umieszczeni w pokojach hotelowych przydzielonych przez Rząd na potrzeby nielegalnych imigrantów. Przynajmniej jeden z zatrzymanych popełnił w przeszłości tego typu przestępstwa.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner