Carolina Darias nowym Ministrem Zdrowia w Hiszpanii

Jak zapowiedział premier Pedro Sánchez, do tej pory Minister Polityki Terytorialnej i Funkcji Publicznych Carolina Darias zastąpi Salvadora Illa i tym samym stanie na czele Ministerstwa Zdrowia. Natomiast Nowym Ministrem Polityki Terytorialnej i Funkcji Publicznych zostaje kataloński sekretarz PSC Miquel Iceta
Premier Pedro Sánchez powiadomił o tym po poinformowaniu króla o zmianach i uznał to za „minimalną korektę” w rządzie. Podczas swojego wystąpienia Premier podkreślił, że nowa minister Zdrowia, która zostanie zaprzysiężona w środę, „bardzo dobrze” zna obszary, w których ma wykonywać swoje zadania.
Podkreślił, że była obecna na wszystkich posiedzeniach Międzyterytorialnej Rady Narodowego Systemu Zdrowia (CISNS) i zna nie tylko pracowników służby zdrowia wszystkich Wspólnot Autonomicznych, ale także ich przewodniczących.
55-letni Darias była głównym kandydatem na to stanowisko gdy 30 grudnia ogłoszono, że Salvador Illa zamierza zrezygnować z kierowania ministerstwem z powodu swojej kandydatury z PSC w katalońskich wyborach, które odbędą się 14 lutego na prezydenta Katalonii.
Pod koniec swojego wystąpienia Sánchez podkreślił, że nowi ministrowie mają jego „całkowite zaufanie i wdzięczność”. „To pierwszy postępowy rząd koalicyjny, każdego dnia zbliżamy sie do naszych celów” – podsumował.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: