Andaluzja zakazuje sprzedaży alkoholu po godzinie osiemnastej

Rząd Andaluzji zdecydował w tę środę, po debacie na temat sytuacji pandemii w ramach Rady Doradczej ds. Ostrzeżeń dotyczących Zdrowia Publicznego o zakazie sprzedaży alkoholu od godziny 18:00, aby uniknąć spożywania alkoholu na drogach publicznej po zamknięciu barów.
Również zdecydowano skrócić okres obowiązywania ograniczeń  mobilności z 14 na 7 dni, w miastach w których skumulowama zachorowalność przekracza 500 lub 1000 przypadków na 100 000 mieszkańców.
Andaluzyjska Rada Wykonawcza utrzyma zamknięcie wspólnoty autonomicznej, jak również prowincji oraz ograniczenie do czterech osób na spotkaniach. Godzina policyjna również pozostaje taka sama, jak do tej pory,od 22:00 do godziny 6:00 rano.
Prezydent Junta de Andalucía, Juanma Moreno, ogłosił to w oświadczeniu podczas wystąpienia przed mediami po przewodniczeniu w Kordobie posiedzenia Rady Doradczej ds. Ostrzeżeń Zdrowia Publicznego i przeprowadzeniu wizyty w szpitalu Reina Sofia w Kordobie.
Ponadto przegląd sytuacji w każdym mieście będzie dokonywany tylko raz w tygodniu przez komitety wojewódzkie, w czwartki (dotychczas były to poniedziałki i czwartki), z zamiarem wejścia w życie nowych środków w soboty.
Decyzje podjęte w środę, zdaniem prezydenta, w żaden sposób nie oznaczają, że możemy „się rozluźnić” zwłaszcza że w tej chwili jest „wiele niewiadomych”, które należy wziąć pod uwagę, np. szybkość szczepień przeciwko Covid jest „rozpaczliwie niska” z powodu braku szczepionek.
Odniósł się, również do pojawienia się nowych szczepów wirusa i wyjaśnił, że według ekspertów częstość występowania szczepu brytyjskiego nie osiągnęłaby jeszcze maksymalnego potencjału zarażenia, co oznacza, że ​​w najbliższych tygodniach może dojść do „wybuchowego wzrostu zachorowań, „jeśli prognozy epidemiologów się spełnią. To zmusza nas, jak podkreślił, do dalszego podejmowania skrajnych środków ostrożności.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę ma Facebooku:

Strona główna>>>>