Galicja (Hiszpania) zatwierdziła ustawę o nałożeniu grzywny w wysokości 60 000 euro osobom odmawiającym szczepień bez uzasadnienia

Galicyjski parlament zatwierdził we wtorek, wyłącznie głosami Partii PP (PPdeG), reformę Galicyjskiego Prawa Zdrowotnego, która przewiduje kary w wysokości od 1000 do 600 000 euro za różne przestępstwa związane ze zdrowiem publicznym, w tym za „nieuzasadnioną odmowę” szczepień.
Reforma ustawy o zdrowiu 8/2008, z głosami przeciw BNG i PSdeG, zawierała mówi o poważnych wykroczeniach, z karą ponad 60 000 euro, za „nieuzasadnioną odmowę” szczepień „przepisanych przez władze sanitarne” i „ gdy istnieje bardzo poważne zagrożenie utraty zdrowia ludności”.
Dla PP, które większością głosów w izbie przepchnęła reformę, jest to instrument regulujący pandemie i zapewniający pewność prawną decyzjom podejmowanym przez administracje, aby nie mogły być podważane w sądzie.
Potwierdzili, że są zmuszeni zmienić rozporządzenie z powodu „bezczynności rządu Pedro Sáncheza”. W ten sposób prawo zezwoli na takie środki, jak zawieszenie zajęć i ograniczenie godzin, wraz z kontrowersyjnym środkiem karania osób, które odmówią szczepienia.
Opozycja uważa, że oznacza to uczynienie szczepionki „obowiązkową”, ale PP zaprzecza. Podczas debaty nad ustawą partie opozycyjne argumentowały, że oznacza to uczynienie szczepień „obowiązkowymi” wbrew kryteriom Ministerstwa Zdrowia dla całego kraju i uważają, że posłuży to jedynie „dodaniu skrzydeł osobom negującym pandemię”. . Ponadto odmówili poparcia reformy regulacyjnej.
Zastępca PPdeG María Encarnación Amigo Díaz zaprzeczyła „temu domniemanemu obowiązkowi szczepień” i wyjaśniła, że sankcje mogą być stosowane tylko „w bardzo szczególnych okolicznościach”, dlatego wezwała opozycję do poparcia reformy i nieprzyjmowania strony osób negujących pandemię.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner