Tragiczne wydarzenie: Kobieta zamordowana w Madrycie – Aktualności

Udostępnij

5
(1)

Kobieta w wieku 35 lat została zamordowana w niedzielę w swoim domu w dzielnicy Villaverde w Madrycie w kolejnym przypadku przemocy wobec kobiet, potwierdzonym przez Delegację Rządu ds. Przemocy Wobec Kobiet. 30-letni mężczyzna dominikańskiego pochodzenia, mający wcześniejsze sprawy policyjne związane z przemocą domową i oporem wobec władzy, został aresztowany jako podejrzany o popełnienie zbrodni.Nie było wcześniejszych doniesień o przemocy ze strony aresztowanego wobec ofiary, ale policja aresztowała go już w kwietniu 2022 roku w związku z kłótnią na ulicy z tą samą ofiarą. Wtedy kobieta nie chciała składać zeznań. Ofiara nie miała obowiązującego zakazu zbliżania się do niej, zgodnie z informacją rzeczniczki Komendy Głównej Policji w Madrycie. Grupa VI ds. Zabójstw Wydziału Kryminalnego Policji prowincji śledzi ten nowy przypadek przemocy wobec kobiet. Aresztowany jako podejrzany o popełnienie zabójstwa pozostaje w policyjnym areszcie, gdzie w poniedziałek zostanie przesłuchany, zanim zostanie przekazany w ręce wymiaru sprawiedliwości, po tym jak w nocy z niedzieli na poniedziałek zgłosił się na komisariat w dzielnicy Usera-Villaverde.Morderstwo miało miejsce w mieszkaniu ofiary około czwartej nad ranem w niedzielę w budynku przy ulicy Doña Francisquita, gdzie mieszkała kobieta. Była to Hiszpanka urodzona w 1987 roku, która miała córkę i syna w wieku nieletnim oraz starszą córkę.
Pewna osoba zgłosiła, że ​​kobieta jest ranna na klatce schodowej, a gdy policjanci przybyli na miejsce, znaleźli kobietę z licznymi ranami kłutymi na przedniej części klatki piersiowej i szyi, wyjaśnili przedstawiciele śledztwa.Policjanci rozpoczęli działania reanimacyjne, które po trzydziestu minutach kontynuowali pracownicy służby medycznej Samur, jednak tylko potwierdzili jej zgon.
Początkowo tożsamość ofiary nie mogła zostać ustalona, ale później okazało się, że była to Hiszpanka w wieku 36 lat.
Pierwsze śledztwa wskazują, że kobieta mogła zostać zaatakowana przez mężczyznę gdy wychodziła z jednego z mieszkań i zeszła kilka schodów, zanim upadła na klatce schodowej.
Jeśli to zabójstwo zostanie potwierdzone jako zbrodnia o charakterze machistycznym to liczba kobiet zamordowanych przez swoje partnerów lub byłych partnerów w tym roku wzrośnie do 49, a od 2003 roku do 1233, zgodnie z danymi Delegatury Rządu ds. Przemocy wobec Kobiet.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij