Xdjęcieilustracyjne

Derek jest pierwszym europejskim dzieckiem poczętym przez dwie kobiety

Udostępnij

5
(1)

Derek, pierwsze dziecko w Europie poczęte przez dwie kobiety, urodziło się w ostatni poniedziałek w Szpitalu Juaneda Miramar na Majorce. Maluch ważył 3,3 kilograma i przyszedł na świat w doskonałym stanie zdrowia. Był efektem wspólnego poczęcia przez dwie matki, Azaharę w wieku 27 lat i Estefanię w wieku 30 lat. Urodzenie było możliwe dzięki innowacyjnemu zabiegowi wspomaganego rozrodu znanemu jako Invocell.
Zapłodnione jajo najpierw wszczepiono do macicy Estefanii, pod jej szyjką macicy. Działała ona przez pięć dni jak inkubator, co umożliwiło rozwijanie embrionu w jej ciele, zamiast w laboratorium, jak ma to miejsce w przypadku in vitro. Gdy embrion się rozwiną został przeniesiony do macicy Azahary, gdzie pozostał przez resztę ciąży.
Procedura została przeprowadzona w marcu 2023 roku i była to pierwsza udana próba w Europie. Po dziewięciu miesiącach ciąża zakończyła się pomyślnie, cały czas pod opieką profesjonalnego personelu kliniki na Majorce.
Według informacji podanej przez samą klinikę, ten zabieg ma ogromną wartość emocjonalną dla matek, ponieważ obie kobiety podzieliły się procesem rozwoju zarodka. Ponadto dla par heteroseksualnych jest to sposób na bardziej naturalny proces zapłodnienia in vitro, ponieważ pozwala na to, aby zapłodnienie i rozwijanie się zarodka zachodziło w ciele kobiety.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Ponieważ uważasz, że ten post był przydatny...

Śledź nas w mediach społecznościowych!


Udostępnij