Wyspy Kanaryjskie zatwierdzają dekret wymagający od turystów negatywnego wyniku testu na covid-19

Prezydent rządu Wysp Kanaryjskich, Ángel Víctor Torres, ogłosił w czwartek, że został zatwierdzony dekret dekret, który wymaga od podróżnych przybywających na Wyspy Kanaryjskie do przedstawienia negatywnego testu Covid-19 w celu uzyskania dostępu do kwater turystycznych na wyspach.
Test musi zostać przeprowadzony maksymalnie 72 godziny przed przybyciem do kwatery w miejsca docelowym. Zarówno hotele,  domy wakacyjne lub apartamenty będą odpowiedzialne  za zapewnienie przestrzegania tej zasady i odpowiednich protokołów.
Test obejmuje turystów krajowych i zagranicznych, zwolnieni  z niego są mieszkańcy wysp, którzy nie podróżowali poza wyspy w ciągu ostatnich 15 dni, a także nierezydentów, którzy udowodnią, że przebywają na archipelagu co najmniej ten okres. Dla obu grup wystarczy w tych przypadkach przedstawienie odpowiedniego oświadczenia.
Podczas kampanii zimowej Ryanair doda jeszcze jeden lot w tygodniu z lotniska Londyn Stansted na Teneryfę Południową, aby odpowiedzieć na „silny” popyt ze strony brytyjskich klientów spowodowany dodaniem Wysp Kanaryjskich do listy bezpiecznych miejsc docelowych. W ten sposób loty irlandzkiej firmy będą odbywały się osiem razy w tygodniu z Londynu na Teneryfę. Warto wspomnieć, że w całej Hiszpanii został wprowadzony stan alarmowy, jednak na Wyspach Kanaryjskich nie ze względu na niską liczbę zarażeń.