Hiszpania – wspólnoty autonomiczne, które zdecydowały zamknąć swoje terytoria

Ogłoszenie stanu alarmowego przyspieszyło wprowadzenie nowych restrykcji w obliczu poważnej eskalacji pandemii koronawirusa w Hiszpanii. Niektóre wspólnoty autonomiczne zdecydowały się zamknąć swoje terytoria. Do tej pory zrobiły to Murcja, La Rioja, Navarra, Euskadi, Aragon, Asturias i Melilla, które zakazały wjazdu i wyjazdu z ich terytorium w obawie przed nadchodzącym długim weekendem.La Rioja zamknięta do 7 listopada

Rząd La Rioja zamkną swoje granice  do 7 listopada i ustanowił godzinę policyjną od 22:00 do 5:00. Ponadto we wtorek zostało ogłoszone ograniczenie mobilności i zamknięcie branży hotelarskiej w miastach Logroño i Arnedo na miesiąc. Nowe restrykcje wejdą w życie o godz. 00:00 w piątek 30 października, zgodnie z zaleceniami epidemiologów. 
Podwójne zamknięcie Murcji i Euskadi
Murcia poszła w ślady Kraju Basków a jej Komitet Monitorujący COVID-19 podjął decyzję o zamknięciu obwodu całego regionu, a także wszystkich miast, które go tworzą.
Ze swojej strony Kraj Basków zadekretował zamknięcie obwodu wspólnoty autonomicznej jednocześnie zdecydował się uniemożliwić mobilność między miastami od 27 października. Ograniczenia te będą jednakowe dla całej wspólnoty autonomicznej.
Obywatele będą mogli opuścić swoje miasta jedynie z uzasadnionych powodów takich jak pójście do pracy lub lekarza, nauka lub opieka nad członkami rodziny.
Ponadto godzina policyjna obowiązuje między23 a 6 rano i zakaz spotkań powyżej sześciu osób został.
Aragon
W Aragonii jej prezydent Javier Lambán poinformował, że od 27 października wspólnota jest zamknięta na całym obwodzie więc nie będzie można wjechać ani wyjechać, „z wyjątkiem ściśle uzasadnionych powodów”. Rząd Aragonii zdecydował o utrzymaniu ograniczeń mobilności w trzech miastach  – Saragossie, Huesca i Teruel – ich mieszkańcy nie będą mogli opuszczać miasta ani wsólnoty autonomicznej.
Asturias ogranicza mobilność na czas nieokreślony
Poruszanie się między Asturią a pozostałymi wspólnotami autonomicznymi jest zabroniona na czas nieokreślony.
Ceuta zamyka się na weekendy
Prezydent Ceuty, Juan Jesús Vivas, ogłosił, że nikt nie będzie mógł „wjeżdżać ani wyjeżdżać” z miasta w weekendy. Restrykcje wejdą w życie 30 października.
Melilla zamyka miasto ale utrzymuje infrastrukturę
Melilla będzie zamknięta od godziny 22:00 29 października, zgodnie z zapowiedzią jej prezydenta Eduardo de Castro. Środek ogranicza wjazd i wyjazd osób z wyjątkami takimi jak pójście do lekarza, powrót do miejsca zamieszkania lub udział w egzaminach. Nie ma to jednak wpływu ani na port, ani na lotnisko w mieście, które będą nadal działać. Z drugiej strony władze miasta zdecydowały o zmianie godziny policyjnej. Od 27 października mobilność w nocy jest ograniczona między 22:00 a 6:00.
Navarra pierwsza zamknęła swoje terytorium
Rząd Navarry był pierwszy w deklaracji zamknięcie swojego terytorium, które zaczęło obowiązywać od północy 27 października do 9 listopada na mocy stanu alarmowego ogłoszonego przez rząd centralny. Utrzymuje godzinę policyjną między 23:00 a 6:00 i ogranicza spotkania w przestrzeniach prywatnych do osób, które mieszkają razem.
Bądź na bieżącą i polub naszą stronę na Facebooku